REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Tak prezentuje się 1983. Zobacz pierwszy polski serial serwisu Netflix w nowym zwiastunie

Netflix wreszcie odsłania karty. Do sieci trafił właśnie pełny zwiastun 1983, czyli pierwszego polskojęzycznego serialu Netflix Original.

07.11.2018
14:02
1983 na planie
REKLAMA
REKLAMA

Oferta serwisu Netflix stale się rozrasta. Polaków elektryzują kolejne zapowiedzi serialu The Witcher, ale opowieść o Geralcie z Rivii, chociaż bazuje na opowiadaniach i powieściach polskiego pisarza Andrzeja Sapkowskiego, nie będzie produkcją polską.

Pierwszym serialem nakręconym przez Netfliksa w naszym ojczystym języku będzie 1983.

1983 pokaże nam alternatywną wersję historii. W serialowej rzeczywistości w tytułowym 1983 roku miał miejsce straszliwy atak terrorystyczny. Po nim nadzieje naszych rodaków na wyzwolenie spod komunistycznej władzy upadły. Związek Radziecki nie upadł, a świat po dwóch dekadach wygląda zupełnie inaczej niż ten, który znamy. Zimna wojna nigdy się nie skończyła.

Akcja serialu osadzona jest w 2003 roku. Głównymi bohaterami 1983 będą idealistyczny student prawa oraz skompromitowany oficer śledczy. Wpadają na trop spisku „który pozwolił utrzymać żelazną kurtynę i represyjne państwo policyjne w Polsce”. Komunistyczne władze w dodatku właśnie teraz wcielają w życie plan, który może odmienić losy świata.

1983 zwiastun:

Każdy kraj ma swoje sekrety. Trójka niespodziewanych buntowników nie cofnie się przed niczym, by odkryć prawdę pogrzebaną głęboko pod kłamstwami - tymi słowami Netflix reklamuje pierwszy trailer 1983.

W rolach głównych w 1983 wystąpią Maciej Musiał, który zagra również w Wiedźminie oraz Robert Więckiewicz. Na ekranie razem z nimi pojawią się Michalina Olszańska, Andrzej Chyra, Zofia Wichłacz, Edyta Olszówka, Mirosław Zbrojewicz, Krzysztof Wach, Patrycja Volny, Wojciech Kalarus oraz Ewa Błaszczyk.

Twórcą pierwszego polskiego serialu Netflix Original jest Joshua Long.

Na producentów wykonawczych wybrano Franka Marshalla (Jurassic World, Jason Bourne), Roberta Zotnowskiego (House of Cards), a także Polaka, Andrzeja Besztaka (House Media). Są nimi również pomysłodawca serii Joshua Long, aktor pierwszoplanowy Maciej Musiał i reżyserka Agnieszka Holland.

Za zdjęcia odpowiadają Tomasz Naumiuk i Arkadiusz Tomiak. Scenografię do serialu, która ma ukazać alternatywną polską rzeczywistości, przygotowała Anna Anosowicz, a kostiumy Katarzyna Lewińska. Kompozytorem muzyki został Antoni Komasa-Łazarkiewicz.

1983 trafi do biblioteki serwisu Netflix 30 listopada 2018 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA