REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

1983 to pierwszy polski serial Netfliksa. A my już mamy jego zwiastun i wiemy, kiedy będzie mieć premierę

W Internecie właśnie pojawił się pierwszy zwiastun polskiego serialu 1983. Jego reżyserii podjęły się Agnieszka Holland, Kasia Adamik, Olga Chajdas i Agnieszka Smoczyńska. Dowiedzieliśmy się też, kiedy 1983 wyląduje w serwisie.

02.10.2018
9:09
1983
REKLAMA
REKLAMA

Wyobraźmy sobie alternatywną rzeczywistość. Taką, w której zimna wojna nigdy się nie zakończyła, a Polska nigdy nie wyszła z Układu Warszawskiego. Tę rzeczywistość przedstawi serial 1983, będący zarazem pierwszą polską produkcją stworzoną przez Netfliksa.

1983 zwiastun class="wp-image-207036"

Jak to się stało, że nadal jesteśmy pod wpływem sił Związku Radzieckiego? Doprowadził do tego atak terrorystyczny z 1983 roku, który pogrzebał nadzieje na rozwiązanie Układu Warszawskiego. Szczegóły poznamy jednak w samym serialu. Bo to w 2003 roku tej alternatywnej rzeczywistości para głównych bohaterów odkryje na terenie Polski spisek, który sprawił, że komunizm ma się w kraju lepiej niż kiedykolwiek. 1983 zaskakująco łączy gatunki - wartka akcja i wątek kryminalny przeplatają tu się z historią miłosną i opowieścią o poszukiwaniu prawdy.

Pierwszy polski serial Netfliksa może pochwalić się doborową obsadą i ciekawym zwiastunem, który właśnie trafił do sieci.

1983 zwiastun:

Premiera produkcji odbędzie się 30 listopada tego roku. Do serwisu trafi wówczas 8 odcinków serialu.

Znana jest już większa część obsady serialu 1983. Na ekranie pojawi się Robert Więckiewicz w roli skompromitowanego oficera śledczego i Maciej Musiał, który zagra pełnego ideałów studenta prawa. W obsadzie znaleźli się także Michalina Olszańska, Andrzej Chyra, Zofia Wichłacz, Edyta Olszówka, Mirosław Zbrojewicz, Krzysztof Wach, Patrycja Volny, Wojciech Kalarus oraz Ewa Błaszczyk.

netflix class="wp-image-207034"

Pomysłodawcą, twórcą i autorem scenariusza serialu jest Joshua Long. Za produkcję odpowiadają firmy The Kennedy/Marshall Company i The House Media Company. Producentami wykonawczymi zostali Frank Marshall i Robert Zotnowski. Reżyserii podjęły się Agnieszka Holland, Kasia Adamik, Olga Chajdas i Agnieszka Smoczyńska.

- Mamy w Polsce znakomitych aktorów, reżyserów, operatorów, scenografów, kostiumografów, kompozytorów i bardzo utalentowane ekipy filmowe. Jestem przekonana, że wzbogacimy kolekcję oryginalnych seriali Netflix o niezwykle wartościowy tytuł – powiedziała Agnieszka Holland o nowym serialu.

REKLAMA

Serial zadebiutuje w serwisie 30 listopada 2018 roku w serwisie Netflix.

1983 class="wp-image-207038"
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA