REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Mroczna przyszłość i spalone książki od HBO. Film 451 stopni Fahrenheita jest już dostępny

Altered Carbon, Blade Runner 2049 to tylko dwa z brzegu przykłady ostatnich produkcji, które przedstawiały na ekranie wizję niepokojącej przyszłości. Wygląda jednak na to, że to nie koniec, bo właśnie dzisiaj na HBO GO pojawił się film zatytułowany 451 stopni Fahrenheita.

20.05.2018
9:00
Fahrenheit 451 stopni Fahrenheita 4
REKLAMA
REKLAMA

Film powstał na podstawie książki pod tym samym tytułem, której autorem jest Ray Bradbury. Fabuła prezentuje przyszłość, w której rządzący światem chcą, aby ludzie byli jak najgłupsi i nieświadomi tego, co ich otacza. Podają więc im medykamenty, które sprawiają, że łatwo nimi sterować. Aby upewnić się, że żadna nowa idea nie zakiełkuje w głowach obywateli, pali się książki. Twórcy stanęli przed dość trudnym zadaniem. Książka - na podstawie której powstał film - została napisana w 1953 roku. Autor nie mógł przewidzieć, jak bardzo zmieni się świat.

451 stopni Fahrenheita przedstawia dystopijną rzeczywistość.

Głównym bohaterem jest strażak, który - w tym świecie to normalne – zajmuje się właśnie usuwaniem treści, które mogą sprawić, że ludzie będą kwestionować zastany porządek.

Jeśli lubicie opowieści, które pokazują tak pesymistyczne wizje, to film może być dla was interesującą produkcją. Jeśli nie, to bardzo możliwe, że przekona was obsada. Na ekranie pojawi się Michael Shannon (Człowiek ze stali) , Michael B. Jordan (Czarna Pantera), Sofia Boutella (Kingsman: Tajne służby).

REKLAMA

Film 51 stopni Fahrenheita jest już dostępny w HBO GO.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA