REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

HBO udostępniło tajemniczy plakat promujący finałowy sezon „Gry o tron”

Na niecały miesiąc przed premierą 8. sezon serialu „Gra o tron” dostał swój oficjalny plakat. W sieci od razu zawrzało od domysłów, co potencjalnie mogą oznaczać poszczególne jego elementy.

21.03.2019
18:32
8 sezon gra o tron plakat
REKLAMA
REKLAMA

Jeśli „Gra o tron” staje się w ostatnich tygodniach coraz większym elementem waszego życia, to z pewnością ucieszy was kolejny element układanki, który prześlizguje się przez zamknięte wrota do Westeros. Dzisiaj HBO udostępniło oficjalny plakat promujący 8. sezon produkcji. Z pozoru prosta konstrukcja zaczyna odkrywać swoje szczegóły, im dłużej się jej przyglądamy.

Plakat jest przepełniony symbolami serialu.

Kształt tronu złożonego z mieczy wyraźnie wybija się na pierwszy plan. Spoglądając na dół plakatu, widzimy jednak, że to, co z początku było Żelaznym Tronem, zamienia się w głowę smoka. Warto podkreślić, że smocze oczy mają ognisty kolor, co oznacza, że na plakacie została uwieczniona jedna z dwóch wciąż żyjących bestii, Drogon lub Rhaegal. Jeśli mielibyśmy potraktować to jako wskazówkę, to jest to jedna z nielicznych, które napawają optymizmem odnośnie do finałowego sezonu. W końcu, gdyby ostateczne starcie miał wygrać Nocny Król wraz ze swoją armią, to na plakacie powinny raczej znaleźć się niebieskie ślepia Viseriona.

REKLAMA

Plakat ma jeszcze jeden charakterystyczny element, a mianowicie jakby wyrastające z głowy smoka trzy miecze, które ułożone są inaczej niż wszystkie pozostałe. Widzimy ich klingi, a nie ostrza. Wato, przy tym dodać, że środkowa klinga wygląda zupełnie inaczej niż te umieszczone po lewej i prawej stronie. Czyżby był to oręż Nocnego Króla? A jeśli tak, to czyje dwa miecze przedziela?

Odpowiedzi na powyższe pytania i domysły uzyskamy dopiero 15 kwietnia wraz z premierą 8. sezonu „Gry o tron”. Dotychczasowe odcinki możecie oglądać na HBO GO.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA