REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Ty też możesz zasiąść na Żelaznym Tronie. HBO urządza zabawę dla fanów w ramach promocji 8. sezonu „Gry o tron”

8. sezon „Gry o tron” już za pasem, co oznacza, że promocja tej odsłony ruszyła pełną parą. HBO za pomocą Quest For The Throne stawia na aktywność fanów i pokazuje, że kampania może być zabawą.

20.03.2019
11:03
quest for the throne
REKLAMA
REKLAMA

Finałowy sezon serialu „Gra o tron” ma zadebiutować dopiero w połowie kwietnia, a już można mówić o jego wyjątkowości. Widzowie będą mogli zobaczyć na swoich ekranach kilka rekordów, jak na przykład największą bitwę w historii telewizji (a może nawet całego showbiznesu). Emocje przed ostatnim sezonem produkcji sięgają zenitu. Fani na całym świecie są spragnieni nowego materiału do tego stopnia, że w dwa tygodnie po opublikowaniu zwiastuna został on wyświetlony aż 47 mln razy. HBO najwyraźniej postanowiło wykorzystać tę nadprzeciętną aktywność fanów w kampanii promującej serial „Gra o tron”.

Quest For The Throne, czyli zabawa w chowanego.

Jednym z dużych elementów rozkręcającej się kampanii jest swego rodzaju poszukiwanie skarbów zorganizowane przez HBO na światową skalę. Na oficjalnym Twitterze serialu pojawiła się informacja o ukrytych niespodziankach czekających na fanów gotowych podjąć wyzwanie. W sześciu lokalizacjach na świecie postawiono sześć Żelaznych Tronów. Zadaniem fanów jest ich odnalezienie.

Na tę chwilę udostępniono filmy z lokalizacji pierwszego z nich. Trzy materiały dostępne w serwisie YouTube są godzinnymi, statycznymi nagraniami, gdzie użytkownicy mogą jedynie rozglądać się dookoła w trybie 360 stopni. Pierwszy z nich jest nagraniem ze wschodu słońca, drugi ze środka dnia, a trzeci z zachodu.

Na oficjalnej stronie kampanii, która jako całość nazwana jest po prostu For The Throne, można znaleźć także zacytowane słowa Oberyna Martella przyświecające omawianej części kampanii:

To wielki i piękny świat. Większość z nas żyje i umiera w tym samym zakątku, w którym się rodzi i nigdy nie widzi całej reszty. Nie chcę być jak większość z nas.

Według miernika czasu dostępnego na stronie kampanii fani mają jeszcze niecałych 14 dni na odnalezienie pierwszego z ukrytych tronów.

Zabawie towarzyszą także dwie inne części kampanii.

Quest For The Throne to nie jedyna część angażowania fanów w kampanię do ostatniego sezonu „Gry o tron”. Kolejna apeluje do milionów widzów hitu HBO, aby zostali dawcami krwi. Ta część jest nazwana Bleed For The Throne i tworzona jest we współpracy z amerykańskim Czerwonym Krzyżem.

REKLAMA

Ostatnim elementem jest część kreatywna nazwana po prostu Create For The Throne. Wzięło w niej udział 18 artystów ze wszystkich zakątków świata. Mieli oni za zadanie ponownie skonstruować 18 oficjalnych rekwizytów znanych z serialu „Gra o tron”. Ta część zostawia fanów z pytaniem, co oni stworzą, zachęcając oczywiście do twórczości inspirowanej światem Westeros.

8. sezon serialu „Gra o tron” zadebiutuje 15 kwietnia. Pierwszych siedem obejrzycie na HBO GO.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA