REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Wielki powrót ABBY i inne wyczekiwane premiery muzyczne tygodnia

Sprawdzamy najciekawsze premiery muzyczne ostatnich dni. Ten tydzień to wielki (choć chwilowy) powrót Abby, nie jest to jednak jedyna godna uwagi płytowa nowość.

06.11.2021
17:00
abba voyage premiera płyty nowości muzyka
REKLAMA

Wielki powrót zespołu ABBA po czterdziestu latach to najpewniej jedno z największych muzycznych wydarzeń tego roku. Nie zmienia to faktu, że w ostatnich dniach zadebiutowało również kilka innych interesujących płyt. Jakie nowości muzyczne tego tygodnia okazały się godne uwagi? Które krążki warto sprawdzić? Tradycyjnie podpowiadamy, czego posłuchać w ten weekend i informujemy o najciekawszych premierach!

REKLAMA

Premiery tygodnia - muzyka:

ABBA - Voyage

Abba wróciła, by… oficjalnie i ostatecznie zakończyć działalność. Jednak w międzyczasie zespół zdążył podzielić się nową płytą z fanami, którzy od lat marzyli o jeszcze jednym, choćby ostatnim krążku kultowej formacji. Mało kto wierzył w zapowiedzi reaktywacji - w końcu od czasu wydania ostatniego albumu minęło bagatela czterdzieści lat (płyta "Visitors" pojawiła się na półkach sklepów muzycznych w 1981 roku). A jednak! "Voyage" wydane, koncerty startują - nic, tylko się cieszyć, choć to przecież chwilowe i lada moment się pożegnamy. Ale to nie szkodzi. Miło mieć szansę na godne pożegnanie, prawda?

A jak wypada nowa płyta? Nie oszukujmy się - to już nie te same głosy, nie ta świeżość, a premierowym kawałkom do największych hitów, cóż, daleko. Trudno jednak oczekiwać przełomu po podobnej reaktywacji. "Voyage" jest zresztą dokładnie takie, jakie powinno być: to naprawdę przyjemny rejs po oceanie nostalgii. Tylko tyle - i aż tyle.

Abba - Voyage

Organek - Na razie stoję, na razie patrzę

Trzeci studyjny album zespołu Organek daje słuchaczom dokładnie to, do czego przywykli. To z pewnością nie jest najmocniejsze wydawnictwo formacji, ale też w niczym nie odstaje od poprzednich. Solidna, chwytliwa, intensywna mieszanka rocka, post punka, elektroniki i prostych, ale dosadnych tekstów Tomasza - czego chcieć więcej? Brzmi to świetnie i aż kipi od pasji i energii.

Organek - Na razie stoję, na razie patrzę

Radiohead - Kid A Mnesia

Radiohead wbija z potrójnym wydawnictwem z okazji rocznicy "Kid A" i "Amnesiac". Zawiera ono czwarty i piąty album formacji oraz jeszcze jeden krążek ("K'id Amnesiae") - ekskluzywne wydawnictwo, na które składają się dodatkowe materiały z sesji wspomnianych płyt. A zatem: alternatywne wersje i elementy utworów z tych albumów i stron B, jedno niepublikowane wcześniej studyjne nagranie "Follow Me Around" i nigdy wcześniej niesłyszany utwór "If You Say the Word". Nie powiecie, że nie jest to gratka dla fanów królów brytyjskiej alternatywy.

Radiohead - Kid A Mnesia

Natalia Szroeder - Pogłos

Natalia Szroeder to niezwykle utalentowana polska wokalistka, kompozytorka i songwriterka. Jej świat to muzyka pop, choć zdążyła już udowodnić, że doskonale czuje też inne gatunki i zgrabnie porusza się na pograniczu popu, hip-hopu czy R'n'B. "Pogłos" to album, na który fani czekają już bardzo długo. Znajdą się na nim doskonale znane już utwory "Powinnam?", "Para" czy wspaniały duet z Ralphem Kaminskim - "Przypływy". Przyjemne, czułe, pozwalające odetchnąć.

REKLAMA
Natalia Szroeder - Pogłos

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA