REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Żulczyk i Gargamel w akcji: "Co byłoby, jakby to faceci robili aborcję?". Szykuje się wielka burza w sieci

Aborcja zawsze była i będzie tematem budzącym kontrowersje. Niedawne zamieszanie wokół wyroku amerykańskiego Sądu Najwyższego w tej sprawie udowadnia to po raz kolejny. Aborcyjny Dream Team postanowił więc podejść do niej od innej strony i do nowej kampanii marketingowej zaprosił... mężczyzn. Popularni celebryci tacy jak Hubert Urbański, youtuber Gargamel czy Jakub Żulczyk opowiedzą o swoim stosunku do aborcji na żądanie.

29.06.2022
9:38
aborcja na żądanie akcja jakub żulczyk
REKLAMA

Niedawna fala antyaborcyjnych zakazów pojawiających się w wielu amerykańskich stanach od kilku dni rozpala media na całym świecie. Przeciw wyrokowi Sądu Najwyższego protestują takie gwiazdy jak Billie Eilish, Olivia Rodrigo czy Lily Allen, ale polityczne zniesienie tej decyzji leży na razie poza zasięgiem będących w większości pro-choice demokratów. Długo można było mówić, że aborcja w Polsce jest dostępna gorzej niż w całym zachodnim świecie, ale teraz kobiety ze Stanów Zjednoczonych będą stawać przed równie trudnym wyzwaniem.

Rozwiązaniem podobnych problemów miałaby być aborcja na żądanie, o którą od lat postulują w Polsce środowiska lewicowe i organizacje wspierające kobiety. Takie jak Aborcyjny Dream Team stawiający w swoich działaniach na zniesienie tabu otaczającego przerywanie ciąży. Z oczywistych względów stawia on na treści pochodzące przede wszystkim od kobiet i pokazujące ich doświadczenia. Tym razem będzie jednak inaczej. Najnowsza kampania marketingowa Aborcyjnego Dream Teamu posłuży się znanymi, męskimi twarzami.

REKLAMA

Gargamel, Jakub Żulczyk, Hubert Urbański, Krzysztof Stelmaszczyk i wielu innych w akcji poświęconej aborcji na żądanie.

Na razie Aborcyjny Dream Team podzielił się zaledwie wycinkiem materiału nagranego z udziałem znanych aktorów, twórców, celebrytów i gwiazd internetu. Już teraz można jednak założyć, że szykuje się nam prawdziwa internetowa burza. Wystarczy posłuchać pytania, które pada w zwiastunie:

Czy gdyby to mężczyźni robili aborcję, to byłaby dostępna i na żądanie?

Na ten moment możemy posłuchać jedynie odpowiedzi znanego ze wspierania środowisk LGBT+ Gargamela. Jeden z najpopularniejszych polskich youtuberów podzielił się refleksją, że w takiej sytuacji aborcja nie byłaby jedynie dostępna. Najprawdopodobniej cieszyłaby się też dużym zainteresowaniem reklamodawców i wsparciem finansowym z "każdych możliwych środków". Jeżeli ciekawi was, jakie w tej sprawie zdanie mają Krzysztof Stelmaszczyk, Hubert Urbański czy Jakub Żulczyk, to odpowiedź poznacie już 5 lipca. To właśnie wtedy akcja ruszy na dobre i można się spodziewać, że rozpali polski internet:

REKLAMA

Prawdziwi sojusznicy nie zabierają głosu, żeby mówić w nie swojej sprawie, więc do tej pory panowie milczeli. Tym razem jednak zaprosiłyśmy ich, żeby ze swojej perspektywy opowiedzieli nam, jak według nich wygląda rola faceta w relacji z osobą w niechcianej ciąży. Wszyscy zgadzamy się, że "jej ciało - jej wybór", a jedyną słuszną reakcją jest bezwarunkowe wsparcie, ale w czym dokładnie się ono przejawia? Jak najfajniej jest to zrobić według Gargamela? Co o kontrolujących typach myśli Hubert Urbański? Nie musicie dzwonić do przyjaciela. Odpowiedzi na te pytania dostarczymy wam już 5 lipca

- czytamy w opisie zwiastuna.

Disney+ zadebiutował w Polsce. Tutaj kupisz go najtaniej.

Publikacja zawiera linki afiliacyjne Grupy Spider's Web.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA