REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. YouTube
  3. Dzieje się

Reżyser Życia prześwietlony i zaorany przez Gargamela. Połączył go z kłamstwami i strefami wolnymi od LGBT

Reżyser Życia utrzymuje, że jest twórcą bezstronnym i obiektywnym. Gargamel powiedział „sprawdzam" i okazało się, że to nieprawda. Youtuber zarzuca mu kłamstwo i mętną współpracę z Funduszem Sprawiedliwości.

05.10.2020
13:44
Gargamel rezyser zycia klamstwo oszustwo
REKLAMA
REKLAMA

Daniel Rusin, znany szerszej publiczności jako Reżyser Życia od wielu lat prowadzi swój kanał na YouTube, gdzie regularnie dzieli się ze swoimi fanami nowymi produkcjami. Jak sam mówi, jego filmy mają prowokować do dyskusji, dlatego zawsze sięga po ważne, nieraz kontrowersyjne, społeczne tematy. Nagrał już wideo o hejcie, nastoletniej depresji, pigułce gwałtu, czy niechcianej ciąży. Przez ostatnią wymienioną fabułę, zatytułowaną „Wpadka”, znalazł się nawet na celowniku środowisk pro-choice.

Bo chociaż Reżyser Życia utrzymuje, że jest bezstronny i zawsze przedstawia dwie strony medalu, nie zabierając wyraźnego stanowiska, to trudno oprzeć się wrażeniu, że jego produkcje zwykle mają konserwatywny przekaz.

Ostatnio prześwietlić go postanowił Gargamel, który znalazł kilka interesujących faktów na temat twórczości Daniela Rusina.

Gargamel lubi komentować w swoich filmikach wydarzenia, którymi żyje internetowa opinia publiczna. Jakiś czas temu nagrał filmik krytykujący zachowanie Filipa Chajzera, po jednej z kolejnych wpadek prezentera. Powodem do wzięcia na warsztat twórczości Rezysera Życia okazało się natomiast wideo „Kradzież na wirusa”:

Reżyser Życia wielokrotnie podkreślał, że w związku z pandemią 13-minutowy filmik powstał bez kontaktu z aktorami.

Zgodnie z tym co mówił, produkcja była zrealizowana telefonami na odległość i nie było szans, aby odtwórcy ról wchodzili między sobą w interakcje, ryzykując zarażenie koronawirusem. Jak się okazuje, prawda mogła wyglądać zupełnie inaczej.

W „Życiu Reżysera” Gargamel zarzuca Rusinowi kłamstwo. Youtuber pokazuje dowody na to, że „Kradzież na wirusa” została nagrana w mieszkaniu Reżysera Życia. Drobna manipulacja, nie ma się czym przejmować. Vloger ma jednak jeszcze sporo ciekawych informacji do ujawnienia.

Gargamel zwraca bowiem uwagę na powiązania Reżysera Życia z Miłoszem Łaskim, który jest doradcą do spraw promocji rządowego Funduszu Sprawiedliwości. Nie dość, że filmy Rusina są finansowane z rzeczonego funduszu, to jeszcze Łaski pełni w nich rolę dyrektora artystycznego.

To z pewnością tłumaczy wspomniane na początku tekstu konserwatywne przesłanie kolejnych produkcji.

Bo, jak zaznacza Gargamel, Fundusz Sprawiedliwości wspiera również m.in. gminy, które ogłosiły się strefami wolnymi od LGBT. Jakby tego było mało, youtuber wygrzebał też z sieci rasistowskie wpisy Reżysera Życia i prześwietlił jego polubienia.

REKLAMA

Reżyser Życia nie odpowiedział jeszcze na opublikowany wczoraj filmik. I chyba tego nie zrobi, bo Gargamel wykonał kawał dobrej roboty prześwietlając go i wytrącając mu z ręki wszystkie możliwe argumenty.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA