REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Grupa AC/DC zaprezentowała nowy kawałek promujący album „Power Up”

Posłuchajcie kawałka Shot in the Dark – najnowszego utworu AC/DC, który zwiastuje ich najnowszy krążek.

07.10.2020
9:53
Okładka singla Shot in the Dark grupy AC/DC
REKLAMA
REKLAMA

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o mediach, filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Shot in the Dark to pierwszy singiel zapowiadający siedemnasty już album gigantów hard rocka AC/DC. Zatwardziali fani grupy nie muszą obawiać się jakichkolwiek gatunkowych wolt – nowy utwór brzmi niemal jak każdy inny z katalogu kapeli. Co oczywiście, przynajmniej dla miłośników Australijczyków, jest jak najbardziej mile widzianą informacją.

Nadchodzący album „Power Up” jest następcą wydanego w 2014 roku „Rock or Bust”. W składzie oczywiście ponownie Brian Johnson na wokalu, Angus Young na gitarze wiodącej, a także Stevie Young na gitarze rytmicznej, Cliff Williams na basie oraz Phil Rudd na bębnach.

Gwoli przypomnienia, choć wątpię, że są tacy, którzy tego nie wiedzą: grupa AC/DC powstała w Australii w 1973 roku. Ich pierwsza płyta, „High Voltage" ukazała się w 1975 roku. Sławę zyskali niedługo później takimi kawałkami jak Highway to Hell czy Shoot to Thrill. Ich krążek „Back in Black" z 1980 roku jest jednym z najlepiej sprzedających się albumów muzycznych wszech czasów (ponad 50 mln sprzedanych egzemplarzy).

Pomimo mijających kolejnych dekad i zmieniających się preferencji muzycznych, AC/DC już blisko 50 lat są ikonami rocka i całej muzyki popularnej. Ich utwory można też było usłyszeć w licznych grach wideo i filmach, chociażby swego czasu w „Iron Manie". Ich popularność jest nieustanna, a fenomen grupy może się równać chyba tylko z The Rolling Stones.

Na całym świecie AC/DC sprzedali ponad 200 mln albumów, co czyni ich też jednym z najpopularniejszych zespołów muzycznych w historii.

REKLAMA

Premiera krążka „Power Up” zapowiadana jest na piątek 13 listopada 2020.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA