REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki /
  3. Komiksy /
  4. Dzieje się

Hitchcock zza grobu mówi, co myśli o współczesnym kinie. AI Writer pozwala porozmawiać z nieżyjącymi pisarzami

Tak jest! Pewien magik, pisarz i filmowiec, stworzył skrypt, który pozwala skontaktować się ze słynnymi osobami, które od dawna już nie żyją, a nawet fikcyjnymi postaciami. Dzięki niemu porozmawiacie z Hulkiem i dowiecie się m.in. jak według Hitchcocka „Interstellar” ma się do „2001: Odysei kosmicznej”.

10.07.2020
14:06
AI Writer listy do pisarzy
REKLAMA
REKLAMA

Andrew Mayne to człowiek orkiestra. Zajmuje się magią i iluzją (współpracował m.in. z Davidem Copperfieldem), od dłuższego czasu pisze książki i jest za nie nagradzany, a teraz postanowił sprawdzić, co może nam zaoferować sztuczna inteligencja. Dzięki jego ciężkiej pracy i wyobraźni możemy zadać pytanie nieżyjącym już osobistościom, czy fikcyjnym bohaterom. Co więcej, chętnie nam odpowiedzą w swoim charakterystycznym stylu.

Wykorzystując oprogramowanie firmy Open AI Mayne stworzył skrypt AI Writer.

Jego program korzysta z bazy danych dotyczących wypowiedzi konkretnych osób i postaci. Dokładnie sprawdza styl językowy interesującej nas gwiazdy i generuje odpowiedzi, jakie mogłaby ona udzielić na zadane jej pytania. Mayne podkreśla, że nie odzwierciedla to prawdziwych poglądów naszego rozmówcy, a jest jedynie eksperymentem przeprowadzanym dla rozrywki.

Niemniej wygląda to nad wyraz interesująco. AI Writer pozwala skontaktować się ze słynnymi naukowcami. I tak Maria Skłodowska Curie może wytłumaczyć, na czym polega radiacja, a Isaac Newton opowiedzieć o grawitacji. Jeśli zaś interesują nas opinie artystów na dany temat to Jane Austen powie jak jej bohaterki korzystałyby z social mediów, a Alfred Hitchcock porówna „Interstellar” do „2001: Odysei kosmicznej”. Możliwości są praktycznie nieograniczone, dlatego przeglądając przykładowe korespondencje (o tutaj!) dowiecie się, że Bruce Wayne nie podpisze petycji aby uwolnić Jokera, a Hulk nie wie czemu lubi niszczyć wszystko na swej drodze.

REKLAMA

AI Writer jest zamkniętym projektem, ale można otrzymać do niego dostęp.

Co jakiś czas Andrew Mayne zaprasza kolejne osoby do zabawy. Wszystko co trzeba zrobić, aby dołączyć do grona odbiorców to wejść na stronę aiwriter.app i dopisać się do listy oczekujących. Jeśli nadejdzie wasza kolej to być może dowiecie się co myśli wasz ulubiony pisarz, reżyser, bądź naukowiec na temat współczesnego świata, albo jak wasza ukochana fikcyjna postać zareagowałaby na propozycję randki.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA