REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki

"Akademia Superbohaterów" to gra i książka poświęcona polskim naukowcom od Tomasza Rożka

Superbohaterami w naszej rzeczywistości są naukowcy, którzy sprawiają, że nasze życie staje się łatwiejsze. Ci pochodzący z Polski właśnie otrzymali książkę i grę karcianą na swój temat.

08.10.2021
15:44
akademia superbohaterów książka gra karciana
REKLAMA

Fundacja Nauka. To lubię wierzy w superbohaterów i chce, abyście i wy w nich uwierzyli. Bo przecież superbohaterowie wcale nie muszą nosić peleryn, być multimilionerami z wymyślnymi gadżetami, ani strzelać siecią na lewo i prawo. Naukowcy czynią bowiem nasz świat lepszym i to na nich projekt Tomasza Rożka "Akademia Superbohaterów".

I chociaż tych komiksowych superbohaterów rodem z Polski nie ma zbyt wielu, to tych rzeczywistych jest całkiem sporo. Jak czytamy na stronie projektu:

REKLAMA

Oni naprawdę istnieją! Jedni konstruują samoloty, okręty podwodne, a nawet pojazdy poruszające się po innych planetach. Inni odkrywają nowe pierwiastki albo badają nowe lądy. Nawet takie, do których wcześniej nie dotarł żaden człowiek. Poza tym tworzą nowe leki, budują mosty nad przepaściami tak głębokimi, że aż kręci się w głowie i próbują przesłać na odległość obraz i dźwięk. Żyją w różnych czasach, zajmują się różnymi rzeczami, mają różne supermoce, ale tak jak tych bajkowych, łączy ich jedna cecha. Ratują świat z kłopotów. Często zresztą kłopotów, w które sami się wpakowaliśmy.

"Akademia Superbohaterów" - książka i gra karciana

W ramach projektu "Akademia Superbohaterów" wydana została książka Tomasza Rożka pod takim właśnie tytułem. Znajdziecie w niej zestawienie biografii wybitnych polskich naukowców i dowiecie się m.in., że to nasz rodak stworzył pierwszą na świecie kamizelkę kuloodporną, zaprojektował kolej, która do XXI wieku była najwyżej położoną trasą torową na świecie, a nawet przyczynił się do dynamicznego rozwoju elektroniki.

"Akademia Superbohaterów" to jednak nie tylko książka, ale również gra karciana. Składa się z 30 kart, na które trafiły wizerunki polskich naukowców i ciekawostki na ich temat. Zawarte na nich informacje służą do rozgrywki, która może zapewnić rozrywkę nie tylko dzieciom, ale "starszakom".

REKLAMA

Zarówno książką jak i grę karcianą zamówicie za pośrednictwem strony sklepu Nauka. To lubię.

*Zdj. główne: Nauka. To lubię

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA