REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. Seriale

Legenda kinowego cyberpunku, „Akira”, otrzyma nowy animowany serial. A to nie jedyna niespodzianka od twórcy filmu

„Akira” to jeden z najsłynniejszych filmów lat 80. i absolutnie obowiązkowa pozycja dla każdego fana sci-fi, cyberpunku i anime. Bez niego nie byłoby takich dzieł jak „Altered Carbon” czy „Cyberpunk 2077”. A twórca „Akiry” właśnie zdradził, że produkcja doczeka się kontynuacji w postaci serialu animowanego.

05.07.2019
13:59
akira anime
REKLAMA
REKLAMA

Pierwszy raz światło dzienne „Akira” ujrzała w 1982 roku jako manga autorstwa Katsuhiro Otomo. Komiks toczył się w post-apokaliptycznej przyszłości Neo Tokyo. Opowiadał historię skoncentrowaną wokół grupy bohaterów: lidera motocyklowego gangu, Kanedy, rewolucjonistki Kei i pułkownika Shikishimy, którzy muszą powstrzymać powstrzymać przyjaciela Kanedy, Tetsuo przed uzewnętrznieniem swoich potężnych telekinetycznych zdolności.

Dzieło Otomo cieszyło się olbrzymią popularnością, co doprowadziło do powstania pełnometrażowego filmu o takim samym tytule. „Akira” szybko doczekała się statusu dzieła kultowego, a posiadanie wydania na VHS uważane było za obowiązek każdego fana gatunku. Współcześnie film w reżyserii Otomo uważany jest za jedną z najważniejszych animacji w historii oraz najbardziej wpływowy film science fiction obok „2001: Odysei kosmicznej” i „Łowcy androidów”. Do inspiracji jego niesamowitą stroną wizualną przyznawali się m.in. twórcy „Matriksa”, „Kill Billa” czy „Loopera”.

Kultowa produkcja doczeka się wkrótce bezpośredniej kontynuacji. Będzie to wieloodcinkowe anime stworzone przez autora oryginalnego „Akiry” z 1988 roku.

Jak podaje portal Hollywood Reporter, oficjalne wieści na trwającym właśnie Anime Expo w Los Angeles przekazał sam Katsuhiro Otomo. Serial nie ma jeszcze podanej daty premiery i platformy dystrybucyjnej, ale można założyć, że będą się o niego bili giganci. Netflix od dawna buduje mocną bibliotekę japońskiej animacji, a w produkcji są właśnie takie anime ze światów „Altered Carbon” i „Pacific Rim”. Wydaje się więc najbardziej logicznym kandydatem do przejęcia nowego „Akiry”, ale to na razie spekulacje. Oprócz tego ujawniono też, że w 2020 roku do sklepów trafi też wydanie oryginalnego filmu na blu-ray w rozdzielczości 4K.

REKLAMA

Co ciekawe, serialowy sequel nie jest jedynym dziełem Otomo zapowiedzianym na niedaleką przyszłość. Oprócz tego twórca pracuje też nad filmem „Orbital Era”. Umiejscowiona w przyszłości historia pokaże losy mieszkańców wciąż budowanej kolonii kosmicznej. Życie w dziwnym środowisku i nietypowej społeczności zostanie zaprezentowane z perspektywy grupy młodych chłopców. Opublikowano już pierwszy teaser filmu.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA