REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Czekacie na anime „Pacific Rim” od Netfliksa? Znamy datę premiery i liczbę sezonów

Liczba japońskich animacji stale rośnie na Netfliksie. Platforma niedawno ogłosiła aż pięć tego typu produkcji, a wśród nich pojawiła się wzmianka o anime „Pacific Rim”. Właśnie dowiedzieliśmy się, kiedy serial trafi do biblioteki serwisu i ile dostanie sezonów.

04.07.2019
21:48
pacific rim netflix
REKLAMA
REKLAMA

W serwisie Netflix można z dużą łatwością znaleźć kilkadziesiąt seriali animowanych dla dorosłych odbiorców. Z oferowanych produkcji zadowoleni mogą być zarówno fani amerykańskich seriali satyrycznych, jak i zwolennicy tych z odległej Japonii. Firmie zależy jednak nie tylko na prezentowaniu znakomitych anime (TUTAJ znajdziecie listę najlepiej ocenianych), które stworzyły zewnętrzne i niezależne od nich studia. Od kilku lat firma pracuje coraz mocniej, żeby w każdym segmencie telewizyjnej rozrywki mieć swoich przedstawicieli. Dlatego na Netfliksie pojawiło się kilka własnych anime, w tym „Aggretsuko” i „Ultraman”. A kolejne są już w drodze.

W listopadzie zeszłego roku poinformowano, że na platformę trafią choćby seriale animowane związane z uniwersami „Pacific Rim” i „Altered Carbon”. Netflix zrobi też anime rozgrywające się w świecie mitologii Starożytnej Grecji. Widać więc, że plany są ambitne, lecz na pierwsze efekty będzie trzeba jeszcze trochę poczekać.

Premiera „Pacific Rim” nastąpi w 2020 roku, ale fani już mogą cieszyć się z kontynuacji.

Jak poinformował portal IGN, podczas odbywającego się właśnie konwentu Project Anime swój panel miało też tworzące „Pacific Rim” Legendary Entertainment. Wiceprezydent firmy, Elie Dekel, zdradziła, że 1. sezon serialu trafi na platformę w przyszłym roku. Opowie o parze rodzeństwa, którzy przejmują porzuconego Jaegera, żeby odnaleźć zaginionych rodziców.

REKLAMA

Netflix zamówił od razu dwie części, więc do biblioteki trafi jeszcze więcej odcinków, niż można się było spodziewać. Na ten moment nie zdradzono jednak, kiedy możemy się spodziewać premiery 2. sezonu. Showrunnerami serii zostali Craig Kyle i Greg Johnson, pracujący wcześniej odpowiednio przy „Thor: Ragnarok” oraz animacji „X-Men: Ewolucja”.

Pierwsza część filmowej „Pacific Rim” trafiła do kin w 2013 roku, ale prace nad nią zaczęły się o wiele wcześniej. Był to jeden z wymarzonych projektów Guillermo Del Toro, czyli reżysera, którego pasjonujące pomysły niestety często nie dochodzą do skutku. Na szczęście w przypadku „Pacific Rim” wytwórnia Warner Bros. postanowiła obdarzyć go zaufaniem, dzięki czemu dostaliśmy jeden z najciekawszych wizualnie filmów science-fiction ostatnich lat. A później również sequel - „Pacific Rim: Rebelia”.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA