REKLAMA
 1. Rozrywka
 2. Seriale /
 3. VOD
 4. Netflix /

„Sex Education”, „Pan Tadeusz” i mnóstwo klasyki polskiego kina. Piątkowe nowości na platformie Netflix

Netflix zazwyczaj stara się, żeby każdy weekend otwierać z mocnym przytupem i nie inaczej jest również 17 stycznia. Od dziś na największej platformie VOD znajdziecie mnóstwo klasyki polskiego kina, nowy horror od holenderskich twórców i 2. sezon popularnego „Sex Education”.

17.01.2020
11:42
aktualizacja netflix polska
REKLAMA
REKLAMA

Adam Mickiewicz powróci na polskie salony dzięki serwisowi Netflix? Brzmi nieco nieprawdopodobnie, ale dzięki dzisiejszej aktualizacji biblioteki Netflisa ma szansę się ziścić. Na platformie właśnie zagościły bowiem takie polskie produkcje jak „Tato”, „Złoto dezerterów” i „Pan Tadeusz”. Nie zabraknie także premier spoza naszego kraju, takich jak „Upadek Grace” i „Sex Education”.

Najciekawsze nowości Netflix Polska z 17 stycznia:

Ares: Sezon 1

 class="wp-image-365889"
Foto: „Ares” / Netflix

Netflix w ostatnich latach mocno inwestuje w horrory i produkcje europejskie. W pewnym momencie ktoś musiał więc pomyśleć o połączeniu tych dwóch inicjatyw (coś podobnego zrobiono zresztą w Indiach, by przypomnieć „Opowieści o duchach”). Końcowym efektem tego działania jest „Ares”. Pierwszy holenderski serial Netflix Original opowiada historię tajemniczego zrzeszenia studentów, do którego dołączy dwójka ambitnych młodych ludzi. Szybko okaże się jednak, że organizacja ma drugą, ciemniejszą stronę. Premierowy sezon psychologicznego horroru liczy osiem odcinków.

Upadek Grace

„Upadek Grace” to nowe dzieło Tylera Perry'ego, czyli jednego z najpopularniejszych reżyserów w Stanach Zjednoczonych. Jego filmy dosyć rzadko przebijają się jednak poza granice tego kraju, dlatego „Upadek Grace” może być dla wielu osób pierwszą szansą na zapoznanie się z jego stylem. Produkcja opowiada historię tytułowej bohaterki - kobiety w średnim wieku, która próbuje ułożyć sobie życie po rozwodzie. Ku własnemu zaskoczeniu Grace spotyka cudownego, romantycznego i młodszego mężczyznę, który wykazuje zainteresowanie jej osobą. Ich relacja szybko ulega jednak zmianie po ślubie.

Pan Tadeusz

aktualizacja netflix polska class="wp-image-365901"

„Pan Tadeusz” to tytuł, który wywołuje niemało sprzecznych uczuć. Z jednej strony mowa o najsłynniejszym dziele czołowego europejskiego romantyka, a z drugiej lekturę szkolną omawianą często w sposób zniechęcający do czytania. Filmowa wersja w reżyserii Andrzeja Wajdy zdecydowanie nie pogodziła zwaśnionych stron, ale z dzisiejszej perspektywy stanowi ciekawy wgląd w kondycję polskiego kina na przełomie wieków.

REKLAMA

Piątkowa aktualizacja Netflix Polska - pełna lista premier:

 • Ares: Sezon 1
 • Ewolucja hip-hopu: Sezon 4
 • Sex Education: Sezon 2
 • Nailed It! Niemcy: Sezon 1
 • Upadek Grace
 • Pan Tadeusz
 • Złoto dezerterów
 • Nie zostawiaj mnie
 • Mamy 2 Mamy
 • Erratum
 • Tato
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA