REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Alf wróci na ziemię, by zjeść wasze koty. Warner Bros. planuje reboot serialu

Kolejny serial sprzed lat może doczekać się nowej wersji. Tym razem na ekrany ma szansę powrócić kosmita z planety Melmac. Warner Bros. planuje nakręcenie reboota sitcomu ALF.

02.08.2018
14:27
ALF reboot
REKLAMA
REKLAMA

W dobie serwisów streamingowych i tworzonych przez nich oryginalnych produkcji stacje telewizyjne zostały z tyłu. Oczywiście, wiele z robionych na ich zlecenie seriali utrzymuje bardzo wysoki poziom, ale większości z nich daleko do popularności choćby tytułów Netfliksa. Zresztą w wielu krajach to właśnie platformy VoD przejmują prawa do dystrybucji produkcji konkretnych stacji.

Jednymi ze sposobów utrzymania widzów przez telewizorem są próby wskrzeszania seriali sprzed kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Tak miało być z Roseanne, jednak rasistowskie wypowiedzi odtwórczyni głównej roli szybko pogrzebały wznowioną serię. Mówi się także o planach wskrzeszenia Frasiera. Teraz na horyzoncie pojawił się kolejny kultowy tytuł.

Warner Bros. przymierza się do rebootu serialu ALF.

O tym pomyśle także mówiło się od pewnego czasu, jednak teraz pojawiły się konkretne doniesienia. Według TV Line wytwórnia poszukuje scenarzysty do tego projektu. Informacje nie doczekały się jednak oficjalnego potwierdzenia.

ALF opowiadał historię włochatego mieszkańca planety Melmac, którego statek rozbił się na Ziemi. Trafił wówczas na rodzinę Tannerów, która zdecydowała się wziąć przybysza pod swój dach. Ludzie ukrywali ALFa przed poszukującym go FBI oraz sąsiadami, których koty były ulubionym przysmakiem kosmity.

REKLAMA

ALF doczekał się 4 sezonów, liczących łącznie 102 odcinki.

Całość emitowana była przez amerykańską stację NBC w latach 1986-1990. W Polsce produkcja trafiła do dystrybucji w 1991 r., a prawa do jej emisji nabyło kilka stacji. Bohater doczekał się także animowanego spin-offu o życiu swojej rodziny na Melmac, a także kilkudziesięciu komiksów wydanych przez Marvela. Twórcą sitcomu był Paul Fusco, odpowiadający także za głos oraz ruchy kukiełki głównego bohatera. Nie wiadomo, czy będzie on zaangażowany w tworzenie reboota.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA