REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale /
  3. VOD
  4. Netflix /

Nowy Jork brudny, mroczny i pełen typów spod ciemnej gwiazdy. Serial Alienista od dziś na Netfliksie

XIX-wieczny Nowy Jork jako sceneria brutalnych zabójstw młodych chłopców. Tak w skrócie zapowiada się serial Alienista. 1. sezon produkcji właśnie trafił do biblioteki Netfliksa.

19.04.2018
10:15
Alienista Netflix
REKLAMA
REKLAMA

Nowy Jork z końca XIX wieku to miasto brudne, mroczne i pełne typów spod ciemnej gwiazdy. Na zadymionych ulicach próżno szukać legalnych i bezpiecznych atrakcji, a największym osiągnięciem jest przetrwanie nocnego szwędania się po miejskich zaułkach. Policja powinna mieć pełne ręce roboty, ale w niektóre rejony nie zapuszczają się nawet przedstawiciele prawa.

W takich realiach toczy się akcja serialu Alienista, który dziś trafił do katalogu Netfliksa.

Produkcja skupia się na serii zabójstw chłopięcych prostytutek. I choć opinia publiczna niezbyt przejmuje się śmiercią wyrzutków, to sprawą interesuje się John Moore, pracujący jako ilustrator gazet. Razem z dr Laszlo Kreizlerem rozpoczynają tropienie mordercy. Towarzyszy im Sara Howard, sekretarka policyjnego biura, aspirująca do miana pierwszej pani detektyw w Nowym Jorku.

Alienista – obsada

REKLAMA

W rolach Moore’a i Kreizlera występują odpowiednio Luke Evans (Hobbit) i Daniel Brühl (Wyścig). Z kolei w postać Sary wciela się Dakota Fanning (Człowiek w Ogniu, Zmierzch). Ponadto na ekranie pojawiają się także Michael Ironside, Robert Wisdom czy Matthew Shear. Wśród reżyserów znaleźli się Jakob Verbruggen (House of Cards, Czarne lustro), David Petrarca (Gra o tron, Jessica Jones) czy pracujący wcześniej nad Domem grozy James Hawes i Paco Cabezas.

Alienista powstał na zlecenie wytwórni Paramount Television, jednak jego emisją poza Stanami Zjednoczonymi i Francją zajmuje się Netflix. W katalogu serwisu streamingowego można już obejrzeć wszystkie 10 odcinków 1. sezonu.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA