REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka /
  3. Dzieje się

Mariah Carey w tym roku też śpiewa „All I Want for Christmas Is You”. W sieci pojawił się nowy teledysk uznanego świątecznego hitu

Kilka dni temu informowaliśmy, że wielki świąteczny klip do szlagieru Last Christmas brytyjskiego zespołu Wham! dostał swoją odrestaurowaną wersję. Mariah Carey też wydała nowy teledysk do swojego świątecznego hitu All I Want for Christmas Is You, w którym występuję ze swoimi dziećmi. Wszystko, aby ponownie podbić listy przebojów.

20.12.2019
9:59
All I Want for Christmas is You - kadr z teledysku
REKLAMA
REKLAMA

Mariah Carey to uznana artystka muzyki pop, która pojawia się jednak ze zdwojoną siłą w świadomości odbiorców w miesiącach poprzedzających święta Bożego Narodzenia. Wszystko to za sprawą piosenki All I Want for Christmas Is You, która stała się świątecznym szlagierem.

Wydany w 1994 utwór szybko stał się niezwykłym hitem, który zapewnił ogromny rozgłos artystce. Utwór nie tylko pojawia się na wszelkich możliwych listach ze świąteczną muzyką, dzięki czemu grany jest niemal nieprzerwanie w każdej galerii handlowej, ale także silnie zasila także przemysł filmowy. Jednym z najsłynniejszych odtworzeń utworu jest słynna scena z filmu „To właśnie miłość”, gdy młoda bohaterka śpiewa ze sceny swoją wariację tego klimatycznego kawałka.

Dzisiaj Mariah Carey zdecydowała się wypuścić nową wersję teledysku do piosenki. 25 lat po pierwszej wersji, Carey występuje w nim wraz ze swoimi dziećmi.

Działanie to ma na celu zwiększenie szans artystki na przejęcie listy przebojów. Już kilka miesięcy temu fani skrzyknęli się, aby umożliwić Mariah pobicie kolejnego rekordu.

Warto w tym miejscu wynotować, że Carey znajduje się obecnie na drugim miejscu listy artystów, którzy posiadają największą liczbę singli nr 1 list przebojów. Jeszcze kilka dni temu znajdowała się na liście przebojów Billboardu ex aequo z Elvisem Presleyem i aż 18 piosenkami. Dzisiaj artystka posiada tam już 19 singli (właśnie z nową wersją All I Want for Christmas). Numerem 1 jest zespół The Beatles, z 20 singlami na liście. Cel stania się artystką o największej liczbie singli na samym szczycie list przebojów jest więc możliwy do zrealizowania.

W tym miejscu warto zaznaczyć, że wedle danych platformy streamingowej Spotify 25 grudnia 2018 utwór pobił rekord w liczbie odsłuchań pojedynczego utworu tego samego dnia.

REKLAMA

Niemal rok temu w ciągu jednego dnia świątecznego szlagieru artystki przesłuchano blisko 11 mln razy.

Warto też przypomnieć, że Mariah Carey ponoć każdego roku zarabia na tantiemach ze swojego singla – w przeliczeniu – przeszło 2 mln zł. Jak bardzo wzrosną jej przychody dzięki nowej wersji teledysku? Przekonamy się już wkrótce. Na razie, w dwie godziny od pierwszej publikacji teledysk obejrzano już 250 tys. razy.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA