REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Znamy już pełną obsadę Alladyna od Guya Ritchiego

Tak, tego samego Alladyna, którego wcześniej oglądaliśmy jako animację Disneya. Film ma mocnego reżysera, gwiazdorską obsadę, a dziś otrzymaliśmy nawet pierwsze zdjęcie z planu.

06.09.2017
19:45
Alladyn
REKLAMA
REKLAMA

Studio Walt Disney Pictures ogłosiło właśnie, że lista aktorów mających uczestniczyć w aktorskiej wersji Alladyna jest już zamknięta. Produkcja filmu już ruszyła. Za pierwsze zdjęcia odpowiedzialne jest Longcross Studios, a jeśli chodzi o obsadę… no cóż, wygląda na to, że na ten film zdecydowanie warto czekać.

W rolę Dżina wcieli się Will Smith, dwukrotnie nominowany do Oscara w swojej karierze. Alladyna z kolei zagra Mena Massoud, którego znacie z amazonowego Jacka Ryana. Księżniczkę Jaśminę zagra Naomi Scott (Power Rangers). Z kolei w złowrogiego Jafara wcieli się Marwan Kenzari (Morderstwo w Orient Expressie), w roli Dalii ujrzymy Nasim Pedrad (Saturday Night Live), Billy Mangussen (Tajemnice lasu) wcieli się w księcia Andersa, a Numan Acar (Homeland) zagra Hakima. Innymi słowy - plejada dobrych aktorów.

Alladyn kontra Guy Ritchie, czyli ktoś w Walt Disney Pictures miał sporo odwagi.

REKLAMA

Film będzie wyreżyserowany przez Guya Ritchiego, a więc filmowca znanego przede wszystkim z produkcji dla dorosłych. To on odpowiada za takie filmy jak Porachunki, Sherlock Holmes czy Kryptonim U.N.C.L.E. Nie spodziewajmy się jednak przemocy czy innych treści nieodpowiednich dla młodocianych. Z całą pewnością można założyć, że aktorski Alladyn to nie odważne dzieło, a klasyczna disneyowska baśń dla publiczności w dowolnym wieku. Coś jak Piękna i Bestia.

Scenariusz do filmu – na motywach wcześniejszej animacji – napisał John August, odpowiedzialny wcześniej między innymi za Dużą rybę i Frankenweenie. Za muzykę do filmu odpowiada Alan Menken, który wcześniej pracował nad Piękną i Bestią oraz Małą Syrenką. Wielu czeka już niewątpliwie na tradycyjne już zaprezentowanie disneyowskiej piosenki mającej promować film.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA