REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Allegro banuje produkty z Rosji i Białorusi

Allegro dołącza do wielu zachodnich firm w swoim bojkocie rosyjskiej i białoruskiej gospodarki. Firma w oficjalnym mailu wysłanym do klientów zapowiedziała, że już wkrótce nie będzie możliwości sprzedawania produktów z Rosji i Białorusi na Allegro i Allegro Lokalnie. Kiedy ruszy ban i co ze sprzedawcami, którzy obecnie mają w ofercie rzeczy wytworzone w którymś z tych krajów?

10.03.2022
13:03
allegro blokada rosyjskie białoruskie produkty
REKLAMA

Każdy kolejny dzień rosyjskiej agresji na Ukrainę przynosi nowe wieści o bojkocie rosyjskiej gospodarki i wycofywaniu się stamtąd zagranicznych firm. Allegro dołączyło do takich gigantów branży rozrywkowej jak Netflix, Amazon, WarnerMedia i Discovery. Polska spółka nie jest więc bynajmniej odosobniona w swojej postawie wobec Moskwy, ale jednocześnie idzie o krok dalej.

Wiele państw zachodnich traktuje bowiem z pobłażaniem Białoruś, choć reżim Łukaszenki otwarcie wspiera rosyjską armię w trakcie jej ataku. Allegro tymczasem objęło swoimi sankcjami produkty z obu omawianych krajów. Co dokładnie nowa strategia firmy oznacza dla jej klientów i działających sprzedawców? Wszystko wyjaśniono w specjalnym mailu wysłanym do posiadaczy konta w popularnym sklepie internetowym.

REKLAMA

Allegro od 14 marca zablokuje sprzedaż produktów z Rosji i Białorusi. Zachęca też sprzedawców do wycofywania ich z istniejących ofert.

Zespół Allegro zaznacza jasno w mailowym komunikacie, że podjął powyższą decyzję w ramach solidarności z Ukrainą i wobec dużej niechęci do wspierania rosyjskiej i białoruskiej gospodarki. Pierwszym krokiem w stronę całkowitego bojkotu było zablokowanie sprzedających zarejestrowanych w tych krajach, a teraz dochodzi do tego znaczące ograniczenie sprzedaży produktów na Allegro i Allegro Lokalnie. Co to dokładnie oznacza dla klientów? Sprawa jest jasna:

REKLAMA

Od 14 marca nie wystawisz oferty z produktem rosyjskiej lub białoruskiej marki. Gdy spróbujesz wystawić taką ofertę, zobaczysz komunikat, że nie jest to możliwe. Dotyczy to wystawiania ofert przez formularz, API oraz z pliku. (...) Jeśli aktualnie w swoich ofertach masz produkty z Rosji lub Białorusi - nie usuniemy ich. Zachęcamy Cię jednak do zakończenia tych ofert. W ten sposób razem z nami oraz innymi sprzedającymi wyrazisz swój sprzeciw wobec rosyjskiej i białoruskiej agresji

- podkreśla Zespół Allegro.

W razie dodatkowych pytań firma odsyła klientów do zakładki Allegro Pomoc, gdzie zostaną im udzielone szczegółowe wyjaśnienia. Nie wiadomo na razie, czy i jak sprzedający zareagują na ograniczenie dostępności produktów z Rosji i Białorusi oraz czy zdecydują się na całkowity bojkot, o który apeluje Allegro. Jedno jest natomiast pewne - pętla na rosyjskiej gospodarce zaciska się coraz mocniej.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA