REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV
  3. Seriale /
  4. VOD

HBO zrobiło kolejny po „Leaving Neverland” dokument o skandalu pedofilskim. Premiera „Allen v. Farrow” już w lutym

Serial dokumentalny „Leaving Neverland” był jednym z największych hitów platformy HBO GO w 2019 roku. Już wkrótce stacja pokaże kolejną produkcję powiązaną z oskarżeniami o pedofilię. Serial „Allen v Farrow” skupi się sprawie sądowej między Woodym Allenem i Mią Farrow. Kiedy premiera?

05.02.2021
20:00
allen v farrow hbo
REKLAMA
REKLAMA

Konflikt między Woodym Allenem i jego byłą żoną, aktorką Mią Farrow to jeden z najdziwniejszych i najczęściej dyskutowanych hollywoodzkich skandali. Popularny reżyser w 1992 roku został oskarżony przez partnerkę o seksualne molestowanie ich adoptowanej córki Dylan Farrow. Sprawa trafiła na wokandę, ale w toku postępowania nie udowodniono Allenowi żadnej winy. W ciągu kolejnych lat różni członkowie rodziny Farrow podzielili się zaś na obozy wspierające któreś z rodziców.

Szczegóły tamtych wydarzeń niedawno w swojej autobiografii „A propos niczego” przypominał Woody Allen (recenzję tej książki znajdziecie TUTAJ). A jeszcze w tym miesiącu sprawę zbadają też znani twórcy dokumentów Kirby Dick i Amy Ziering w swoim nowym serialu. Jak donosi portal Variety, produkcja skoncentruje się na kwestii oskarżenia, procesie sądowym, romantycznej relacji między Allenem a Soon-Yi (inną adoptowaną córką Farrow) oraz trwającej przez lat traumie całej rodziny.

Czteroczęściowy serial „Allen v. Farrow” zadebiutuje na HBO i HBO Max.

Według medialnych doniesień i zaprezentowanego dzisiaj zwiastuna dokument będzie zawierać autorskie wywiady z szeregiem rozmówców. Na liście są m.in. Mia Farrow, Dylan Farrow, Ronan Farrow, przyjaciel rodziny Carly Simon, prokurator Frank Maco, a także członkowie rodziny, eksperci i naoczni świadkowie tamtych wydarzeń. Pewne wątpliwości dotyczące obiektywizmu „Allen v. Farrow” budzi fakt, że nie wiadomo nic o udziale samego Allena, a także adoptowanych dzieci Farrow, które stanęły po jego stronie. Przy okazji donosząc mediom o wielu lat psychicznego i fizycznego dręczenia ze strony matki.

REKLAMA

Co ciekawe, twórcy miniserialu zapowiadają też wgląd w szczegóły zawodowej sprawy obojga celebrytów, a także reinterpretację filmowego dorobku Woody'ego Allena z perspektywy pedofilskiego oskarżenia. Na razie nie wiadomo jednak, jak dokładnie ta część dokumentu będzie wyglądała.

Według opublikowanego trailera Woody Allen i Mia Farrow zagoszczą na ekranach telewizorów 21 lutego.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA