REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Netflix nie pozwala złapać oddechu. Altered Carbon ze zwiastunem i datą premiery

Netflix właśnie zapowiedział premierę ekranizacji powieści Altered Carbon. Serial o polskim tytule Modyfikowany węgiel zapowiada się na kawał dobrego telewizyjnego cyberpunka.

04.12.2017
18:01
altered carbon netflix modyfikowany wegiel serial data premiery trailer 4
REKLAMA
REKLAMA

Plotki o ekranizacji Altered Carbon od Netfliksa krążyły już od roku, ale dopiero niedawno coś się w kwestii nadchodzącego serialu ruszyło. Ledwie kilka dni temu do sieci trafiły GIF-y prezentujące rzekomo ujęcia z planu, a Netflix zdecydował się odsłonić karty.

altered carbon netflix modyfikowany wegiel serial data premiery trailer 4 class="wp-image-113490"

Modyfikowany węgiel w serwisie Netflix zadebiutuje już 2 lutego 2018 roku.

Został już tylko niecały kwartał do premiery, ale dopiero teraz słyszymy coś więcej na temat Altered Carbon. Serial bazuje na książce. Autor tej pozycji wysnuł wizję przyszłości, w której ludzkość pokonała śmierć. Zaawansowana technologia pozwala na zgrywanie do zewnętrznej pamięci swojej świadomości, a ciała stały się dla ludzi wymiennymi powłokami.

W głównego bohatera, czyli Takeshiego Kovacsa, wcieli się Joel Kinnaman. Partnerować będą mu na ekranie Martha Higareda (detektyw Kristin Ortega), James Purefoy (Laurens Bancroft), Renee Elise Goldsberry (Quell, liderka Korpusu Emisariuszy), Ato Essandoh (Vernon Elliot, weteran CTAC) oraz Chris Conner (sztuczna inteligencja Poe).

altered carbon netflix modyfikowany wegiel serial data premiery trailer 4 class="wp-image-113496"

Altered Carbon - oficjalny opis serialu:

REKLAMA

Oparty na cyberpunkowej powieści Richarda K. Morgana Modyfikowany węgiel to rozgrywająca się w odległej przyszłości opowieść o morderstwie, miłości, seksie i zdradzie. Technologia odmieniła społeczeństwo: ludzka świadomość może być zapisana w postaci cyfrowej i przegrywana z jednego ciała do drugiego. Śmierć przestała być ostateczna.

Takeshi Kovacs to ostatni żołnierz Korpusu Emisariuszy - elitarnego międzygalaktycznego oddziału wojowników, którego pozostali członkowie polegli w powstaniu przeciwko nowemu porządkowi na świecie. Kovacs, którego umysł uwięziono na kilkaset lat, dostaje szansę na powrót do życia od najbogatszego człowieka na świecie - Laurensa Bancrofta. W zamian musi znaleźć zabójcę… samego Bancrofta.

Więcej na temat literackiego pierwowzoru przeczytacie w tekście Tomka Domańskiego, który jest ogromnym fanem adaptowanej przez Netfliksa książki. Co prawda sam oryginału nie czytałem, ale opis fabuły i opublikowany przez Netfliksa zwiastun mnie mocno zaintrygowały. Płytki Ghost in the Shell i fenomenalny Blade Runner 2049 pozostawiły po sobie cyberpunkowy niedosyt...

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA