REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

AlunaGeorge – prawie najlepszy debiut 2013 roku

Według jury BBC Sound of 2013 dziewczyny z Haim okazały się najbardziej obiecującym zespołem 2013 roku, podczas gdy AlunaGeorge zajęło (tylko) drugie miejsce.

13.08.2013
10:54
AlunaGeorge – prawie najlepszy debiut 2013 roku
REKLAMA

REKLAMA

To wszystko działo się w styczniu, teraz ten stan rzeczy mógłby ulec radykalnej zmianie. Gdy w grudniu 2012 BBC ogłosiło nominacje do tytułu najlepszego debiutu, AG miało w swoim dorobku wyłącznie EPkę You Know You Like It. Teraz, ten młody duet (Aluna Francis – wokal oraz George Reid – produkcja) z Londynu podbija całą Europę swoim longplayem Body Talk oraz daje liczne – rozgrzewające do czerwoności - koncerty (m.in. w Polsce, 2.08 na OFF Festival) zostawiając w tyle Haim.

Zespół został także nominowani do Brit Awards 2013 w kategorii Critics’ Choice, a ostatnio znalazł się na 11 miejscu UK Top 40 Albums - wyprzedzając takich artystów jak Robin Thicke, Mumford & Sons czy Disclosure.

REKLAMA

Odkładając na bok nagrody i rankingi, Body Talk to po prostu świetny album, który z ręką na sercu mogę polecić każdemu, kto szuka czegoś „świeżego” i cool. Od samego początku płyta niesamowicie wciąga prostym beatami (na pograniczu R&B i future garage), bujającym groovem i niezwykle delikatnym głosem Aluny Francis.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA