REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Nadchodzi rewolucja w streamingu muzyki. Rusza Amazon Music HD. Wiemy, ile trzeba będzie zapłacić

W ostatnich latach klienci zainteresowani streamingiem muzyki mieli wiele różnych możliwości słuchania i katalogowania swoich ulubionych utworów. Wejście na rynek Amazon Music HD może jednak wiele namieszać w ustalonym na rynku układzie. Obawiać się może szczególnie Tidal. Co wiemy na temat nowej usługi Amazona?

17.09.2019
20:08
amazon music hd
REKLAMA
REKLAMA

Do Apple Music, Spotify i Tidala dołącza właśnie zupełnie nowy konkurent. Amazon rozszerza zakres swoich wpływów w streamingu, ale tym razem zamiast nowych inwestycji w Prime Video (najgłośniejszą z nich jest finansowanie potężnego serialu opartego na twórczości J.R.R. Tolkiena) jest rozpoczęcie działalności nowej odsłony swojej muzycznej platformy streamingowej. Czym dokładnie jest Amazon Music HD?

Usługa oferuje dostęp do plików dźwiękowych wysokiej jakości osiąganej dzięki bezstratnej kompresji. Wszystko po to, żeby użytkownicy mogli zapoznać się z dokładnie taką wersją melodii, jaką pragnęli artyści. Katalog dostępny na Amazon Music HD wynosi według zapewnień platformy 50 mln nielimitowanych piosenek w jakości HD. Kolejne miliony utworów zostały zaś udostępnione w jeszcze lepszej jakości Ultra HD. Jak podaje portal The Verge, oznacza to odpowiednio głębie 16 bitów (44,1 kHz) w jednej próbce dla HD i 21 bitów (od 44,1 kHz do 192 kHz) dla Ultra HD.

Format plików oferowany przez Amazon Music HD będzie lepszy od tego, z którego korzystają użytkownicy Tidala. Również cena ma być bardziej konkurencyjna.

Za miesięczny dostęp do usługi trzeba będzie zapłacić 14,99 dol. lub 19,99 dol. przy wyborze planu rodzinnego. Mniejsze koszty subskrypcji poniosą za to posiadacze konta na Amazon Prime Video. Dla nich przygotowano cenę 12,99 dol. miesięcznie. A to niejedyny sposób, w jaki firma pragnie zachęcić potencjalnych klientów. Nową wersję serwisu streamingu muzyki można w tej chwili na być wraz z 90-dniowym okresem darmowym. Dopiero po tym czasie zostanie naliczona pierwsza opłata, a zrezygnować z usługi można w każdej chwili.

REKLAMA

Według ostatnich szacunków Amazon Music w kwietniu bieżącego roku mógł się pochwalić 32 mln subskrybentów. Do lidera rynku, Spotify jest jeszcze daleko, ale start ulepszonej usługi z biblioteką utworów w znacznie lepszej jakości może zachęcić wiele osób, by przynajmniej spróbowały korzystania z Amazon Music HD.

Dostęp do platformy możecie uzyskać za pomocą oficjalnej strony internetowej Amazona.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA