REKLAMA
 1. Rozrywka
 2. VOD

To nie koniec seriali fantasy w tym roku. Amazon powraca z nową adaptacją

Amazon Prime Video kontynuuje ofensywę seriali z nurtu fantasy i science fiction. W bibliotece serwisu pojawił się właśnie pierwszy odcinek 2. sezonu "Koła czasu", czyli adaptacji popularnej serii powieści Roberta Jordana.

19.11.2022
11:34
amazon prime video koło czasu sezon 2 seriale fantasy peryferal
REKLAMA

Dołącz do Disney+ z tego linku i zacznij oglądać głośne filmy i seriale.

Mamy to. Po "Pierścieniach Władzy" i świetnym "Peryferal" przyszedł czas na premierę 2. sezonu "Koła czasu". Po pierwszej odsłonie wiemy już, że serial nie będzie nową "Grą o tron" (choć trudno powiedzieć, czy faktycznie aspirował do tego tytułu) - a jednak znalazł potężne grono odbiorców. Ten tytuł nieustannie powraca na listę TOP 10 najpopularniejszych seriali Prime Video - i choć nie gości na niej w tym tygodniu, to grzała sobie tam miejsce zaledwie siedem dni temu. Wygląda zresztą na to, że każda z nowych produkcji platformy odnosi mniejszy lub większy sukces i przez długie miesiące cieszy się zainteresowaniem subskrybentów.

Wspomniane "Peryferal" niedługo po swojej premierze 21 października wpadło na pierwsze miejsce wspomnianej listy - i wciąż nie chce go opuścić. Podejrzewam, że wraz z premierą 2. sezonu "Koła czasu" ta produkcja również zacznie wspinać się w górę rankingu. Myślę, że ma spore szanse konkurować o szczyt podium z serialem z Chloë Grace Moretz w roli głównej.

REKLAMA

Koło czasu: sezon 2. już na Amazon Prime Video

Koło czasu - sezon 2.

"Koło czasu" to składający się w sumie z 15 powieści cykl fantasy autorstwa amerykańskiego pisarza, Roberta Jordana. Książek pierwotnie miało być 12, jednak po śmierci Jordana zakończenie cyklu zlecono innemu cenionemu twórcy, Brandonowi Sandersonowi, który uznał, że by zamknąć wszystkie wątki, konieczne będzie napisanie 3 kolejnych pozycji. Ostatnia z nich została wydana w 2013 roku. "Koło czasu" ma rzeszę fanów i uchodzi za jedną z najlepszych "sag" w gatunku.

Ta opowieść zaczyna się jak wiele innych: od zmian. Życie pięciorga młodych mieszkańców pasterskiej wioski zostaje wywrócone do góry nogami, gdy zjawia się dziwna, obdarzona wielką mocą kobieta. Twierdzi, że według starożytnej przepowiedni jedno z nich na zawsze zaburzy równowagę między Światłem a Ciemnością. Teraz muszą zdecydować, czy zawierzą los świata obcej (i sobie nawzajem), zanim Czarny uwolni się ze swojego więzienia i rozpocznie się Ostatnia Bitwa.

Amazon Prime Video - najpopularniejsze w Polsce:

REKLAMA
 1. Peryferal
 2. Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy
 3. Ssaki
 4. The Boys
 5. Zaginiony symbol
 6. The Devil's Hour
 7. Tom Clancy's Jack Ryan
 8. Reacher
 9. Carnival Row
 10. The Terminal List
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA