REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD

Amazon Prime w Polsce: jak zmienić ofertę Prime Video na korzystniejszą?

Znakomita oferta subskrypcji Amazon Prime sprawi, że użytkownicy będą chcieli zrezygnować ze starszego, mniej opłacalnego modelu Prime Video. Pytanie brzmi: w jaki sposób najłatwiej zmienić ofertę?

12.10.2021
15:58
amazon prime video polska oferta jak zmienić
REKLAMA

Dotychczas w Polsce mogliśmy skorzystać z usługi Amazon Prime Video (czyli serwisu VOD), która kosztowała 25 zł miesięcznie. Teraz ta oferta przestała się opłacać - w naszym kraju wystartowała subskrypcyjna usługa Amazon Prime, która w ramach pojedynczej i niewysokiej opłaty (49 zł za cały rok lub 11 zł miesięcznie, nietrudny wybór) daje wiele korzyści.

REKLAMA

Amazon Prime: jak zmienić ofertę?

Wśród nich można wymienić darmową szybką dostawę produktów z Amazona do domu, Paczkomatów i innych punktów odbioru, dostęp do okazji zakupowych, Games with Prime (comiesięczny pakiet darmowych gier na PC, darmowa comiesięczna subskrupcja kanału Twitch) oraz - co dla wielu fanów kina najważniejsze - nielimitowany dostęp do Amazon Prime Video, czyli serwisu VOD z wieloma znakomitymi filmami i serialami. Jak zmienić oferty i przełączyć się ze starego modelu subskrypcyjnego na bardziej opłacalne Amazon Prime?

Jak przejść z Amazon Prime Video na korzystniejszy pakiet Amazon Prime?

Przejście z Amazon Prime Video na nowy pakiet Amazon Prime to prosta czynność, choć powinno to być znacznie klarowniej opisane i sygnalizowane. Niestety, zrobienie tego bezpośrednio z poziomu konta serwisu VOD nie umożliwia nam wyboru nowej opcji tuż po anulowaniu poprzedniej subskrypcji; nie proponuje też żadnej innej płynnej i natychmiastowej ścieżki zmiany oferty.

Dlatego też najlepiej zalogować się bezpośrednio na amazon.pl, a tam, po rozwinięciu paska "Konto i listy", klikamy na "Mój Prime". Następnie kierujemy się wskazówkami serwisu - wybieramy jedną z dwóch opcji (wspomniane 49 zł za rok lub 11 zł za miesiąc) i klikamy "Rozpocznij darmowy 30-dniowy okres próbny".

Zgadza się - nawet jeśli byliście już subskrybentami Prime Video, przy zmianie oferty otrzymacie darmowy miesiąc próbny (w zależności od dnia rozliczenia).

amazon prime video polska oferta jak zmienić class="wp-image-1811815" width="580" height="309"
Amazon Prime: najlepsza opcja faktycznie nie ma sobie równych

Po kliknięciu zostajemy przekierowani do strony płatności - na tym poziomie wystarczy jedynie potwierdzić zlecenie płatności w aplikacji mobilnej (będzie ona wynosić całe 0,00 zł) i już - w 20 sekund staliście się subskrybentami Amazon Prime. Za miesiąc z Waszych kont zniknie 49 zł, a przez najbliższy rok nie będziecie musieli się przejmować jakimikolwiek finansami w związku z Amazonem, ciesząc się pełnym dostępem do serwisu VOD i czerpiąc z oferty wiele innych wymienionych wcześniej korzyści.

Wobec powyższego, nie musicie nawet ręcznie anulować dotychczasowej subskrypcji (wbrew temu, co sugerują w FAQ na Amazon.pl, nie nieszczególnie zgłębiając ten temat). Co więcej, można też najzwyczajniej w świecie zaczekać do końca okresu rozliczeniowego, a przekształcenie ofert nastąpi automatycznie:

Prime Video jest częścią programu Amazon Prime. Jeśli posiadasz subskrypcję Amazon Prime Video, możesz ją anulować i dołączyć do Amazon Prime na Amazon.pl lub zaczekać do końca okresu rozliczeniowego Twojej subskrypcji i Twoja subskrypcja zostanie automatycznie zmieniona na Amazon Prime

- czytamy na Amazon.pl.
REKLAMA
amazon prime video polska oferta jak zmienić class="wp-image-1811812"
Amazon Prime po zmianie oferty
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA