REKLAMA
 1. Rozrywka
 2. VOD

Gęsty, brutalny film akcji podbija Amazon Prime Video. I bardzo dobrze

Na Amazon Prime Video trafia ostatnio mnóstwo naprawdę świetnych tytułów. Jednym z najlepszych jest słusznie chwalone przez mojego redakcyjnego kolegę "Wszystko wszędzie naraz", jednak ja chciałbym skupić waszą uwagę na zupełnie innym kinie. Mam na myśli brutalne kino zemsty w wykonaniu Guya Ritchiego - najpopularniejszy obecnie film na platformie.

17.12.2022
11:01
amazon prime video top 10 nowości filmy seriale jeden gniewny człowiek
REKLAMA

To naprawdę dobry czas dla subskrybentów najpopularniejszych serwisów streamingowych. Amazon Prime Video w grudniu również rozpieszcza swoich widzów znakomitymi nowymi filmami i serialami. Jeśli przejrzycie obie listy TOP 10 najpopularniejszych produkcji odcinkowych i pełnometrażowych, znajdziecie tam mnóstwo dobroci. A przecież na nich się ta bogata oferta nie kończy.

Skupmy się jednak na topce podsumowującej najchętniej oglądane tytuły. W zeszłym tygodniu pisaliśmy o zajmującym szóste (co tak nisko?!) miejsce "Wszystko wszędzie naraz", czyli jednym z najlepszych filmów tego roku. Tymczasem do szczytu rankingu zbliża się inny film, który powinien zadowolić miłośników solidnego kina akcji. To obraz - moim zdaniem - dość niedoceniony. Jasne, Guy Ritchie ma na koncie wiele lepszych tytułów, co nie zmienia faktu, że "Jeden gniewny człowiek" to kawał soczystej, mięsistej rozrywki.

REKLAMA

Amazon Prime Video: Jeden gniewny człowiek w drodze na szczyt

Jason Statham znowu u Guya Ritchie'ego - jednak tym razem w bardziej typowym dla siebie wydaniu. Tym razem twórca "Przekrętu" nie buduje swojej opowieści z szalonego montażu i mniej lub bardziej dojrzałych żartów. Skupia się raczej na gęstej atmosferze, niedomówieniach, efektownej przemocy i realizacji zemsty, której nie potrafimy nie kibicować.

O co tu chodzi? Pewna kalifornijska firma zajmująca się transportowaniem cennych ładunków (głównie milionów w gotówce) popada w coraz większe kłopoty. W ciągu ostatnich miesięcy kilka jej konwojów zostało napadniętych i ograbionych, a ochraniające je ekipy wymordowano. W takich okolicznościach do firmy dołącza H, czyli milczący twardziel o niejasnej przeszłości, ale o nieocenionych kompetencjach. Jego zadaniem jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa konwojów i wykrycie sprawców napadów. Wkrótce okaże się jednak, że jego prawdziwym celem jest - jak już zostało wspomniane - zemsta. Motywacje mężczyzny są bardzo, bardzo osobiste.

Surowy, powściągliwy stylistycznie Ritchie wciąż wie, co robi - i zręcznie łączy kino pulpowe z prawdziwym, przekonującym dramatem. Chłop umie na poważnie, a od Stathama nie da się oderwać wzroku.

REKLAMA

Amazon Prime Video - najpopularniejsze tytuły. TOP 10

 1. Peryferal
 2. Jeden gniewny człowiek
 3. Władca Pierścieni: Pierścieni Władzy
 4. Reacher
 5. Jack Ryan
 6. Wszystko wszędzie naraz
 7. The Boys
 8. Prezent od Tiffany'ego
 9. Zaginiony symbol
 10. Carnival Row
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA