REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy /
  3. Seriale /
  4. VOD

Serial sci-fi „Undone”, muzyczny finał „Transparent” i dokument o Sergio Ramosie. Amazon Prime Video we wrześniu

Amazon Prime Video to platforma streamingowa, która każdego miesiąca, tak jak inne serwisy VOD, uzupełnia swoją bibliotekę o nowe tytuły. Przyglądamy się wrześniowym premierom.

29.08.2019
20:26
Undone - kadr z serialu
REKLAMA

O platformie Prime Video zrobiło się w ostatnich miesiącach głośniej, głównie za sprawą premier seriali „The Boys” i „Carnival Row”, które zyskały przychylność widzów i krytyków. Które z nowych Amazon Originals powtórzą ich sukces?

REKLAMA

Late Night

Film prezentowany podczas tegorocznego Festwalu Filmowego Sundance. Opowieść o prowadzącej jeden z najbardziej znanych amerykańskich programów wieczornych typu „late show” Katherine Newbury (Emma Thompson). Kobieta, widząc że wyniki jej programu zaczynają spadać, postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i przeciwdziałać takiej sytuacji. W tym celu zatrudnia nową scenarzystkę (Mindy Kaling) do swojego składającego się wyłącznie z mężczyzn zespołu. Nowa pracownica chce jak najlepiej wykorzystać swoją szansę, aby wprowadzić do programu jak najwięcej zmian.

Warto podkreslić, że Kaling napisała też scenariusz projektu, zresztą specjalnie z myślą o Thompson. Reżyserii produkcji podjęła się natomiast Nisha Gantra, znana ze współpracy przy popularnych serialach, m.in „You Me Her”, „Drodzy Biali!”, „Brooklyn Nine-Nine”.

Premiera filmu na Amazon Prime Video: 6 września.

Niko i Miecz Światła, sezon 2

2. sezon serialu dla dzieci „Niko i Miecz Światła” będzie zwieńczeniem opowieści zapoczątkowanej w 2015 roku. W ostatnich odcinkach zobaczymy, jak chłopiec po raz kolejny walczy, aby przywrócić światło w swojej rodzimej krainie.

Premiera drugiej części 2. sezonu na Amazon Prime Video: 6 września.

Undone

Nowy serial animowany od twórcy „BoJacka Horsemana jest opowieścią o kobiecie, która po przeżyciu groźnego wypadku samochodowego orientuje się, że posiada moc przemieszczania się w czasie. Postanawia wykorzystać nowe umiejętności, aby rozwiązać zagadkę śmierci swojego ojca.

Serial będzie składać się z ośmiu odcinków, a jego animacja przypomina styl produkcji „Przez ciemne zwierciadło” Richarda Linklatera. W serialu zobaczymy Rosę Salazar („Alita: Battle Angel”) i Boba Odenkirka („Breaking Bad”, „Better Call Saul”).

Premiera serialu na Amazon Prime Video: 13 września.

The Real Sergio Ramos

Produkcja dokumentalna opowiadająca o życiu Sergio Ramosa, kapitana drużyny piłkarskiej Real Madryt, który po raz pierwszy zdecydował się wpuścić ekipę filmową do swojego domu. Historia przedstawiająca sportowca z wielu różnych perspektyw pokaże, jak zmieniło się jego życie od początku kariery.

Premiera serialu na Amazon Prime Video: 13 września.

Transparent

REKLAMA

Odcinek specjalny głośnego i nagradzanego serialu „Transparent”. Twórcy podeszli do tematu niczym Brytyjczycy, którzy często kończą swoje serial odcinkami świątecznymi (jak ostatnio zauważył twórca serialu „Mr. Robot”, Sam Esmail). Amazon postanowił natomiast postawić na formułę specjalnego muzycznego odcinka. Film, będący zwieńczeniem serialu, pokaże w jaki sposób bohaterowie radzą sobie z informacją o śmierci Maury, głównej bohaterki serialu. Ruch ten był celowym zabiegiem twórczyni serialu Jill Holloway. Uznała ona, że w ten sposób odcinek specjalny stanie się niezwykłym ukłonem w stronę oryginalnej serii.

Odcinek specjalny trafi na platformę Amazon Prime Video 27 września.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA