REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

„To najlepszy sposób zakończenia tej historii” - Rami Malek o ostatnim sezonie „Mr. Robot”. Jest nowy zwiastun

 „Mr. Robot” powróci z ostatnim, czwartym sezonem, już 6 października tego roku. Z tej okazji stacja wypuściła kolejny zwiastun zapowiadający emocjonujący finał.

28.08.2019
11:16
Mr. Robot - zwiastun i data premiery ostatniej serii
REKLAMA
REKLAMA

Mr. Robot” cieszy się popularnością od momentu swojej premiery w 2015 roku. Opowieść o hakerze Elliotcie Aldersonie urzekła widzów swoim stylem oraz cierpkim komentarzem społecznym, który świetnie kwituje czasy, w których przyszło nam żyć. Produkcja zyskała też przychylność krytyków, a także została nominowana do sześciu Złotych Globów (dwie wygrane) i dwunastu Nagród Emmy (dwie wygrane) podczas dotychczasowych trzech sezonów.

Mimo wielkiego sukcesu, twórca serialu, Sam Esmail, zdecydował się zakończyć historię bohatera po czterech sezonach.

Rzekomo mówił, że nie ma inteligentnego pomysłu na dalsze przedłużanie historii, dlatego postanowił skończyć go w momencie, gdy źródło inspiracji jeszcze nie wyschło.

Nowe odcinki, wedle słów showrunnera, na które powołuje się portal Deadline, mają rozgrywać się podczas przerwy świątecznej w grudniu 2015 roku i opowiadać o wybuchowym tygodniu, który na zawsze odmieni życie bohaterów. Twórca przyrównał takie osadzenie czasu akcji do brytyjskich seriali, które zwykle tworzą swoje specjalne odcinki świąteczne, gdy produkcja zbliża się ku końcowi.

Dwunastoodcinkowy sezon ma zamknąć wszystkie dotychczasowe wątki serialu. Rami Malek, odtwórca głównej roli (a także laureat Oscara za swoją rolę w filmie „Bohemian Rhapsody”), w następujący sposób natomiast opisał prace nad finałową serią:

To zakończenie historii i całego serialu jest niezwykle silne i potrafiące uderzyć we wszystkie właściwe struny emocjonalne. Jest także doskonale przemyślane i godne uwagi. Jetem pełen podziwu dla Sama Esmaila za to, co zrobił z tym sezonem. Ufam mu całkowicie i wierzę, że to najlepszy sposób zakończenia tej historii - zdradził w rozmowie podczas tegorocznego Festiwalu Tribeca.

REKLAMA

Trzy dotychczasowe sezony serialu dostępne są na platformie HBO GO.

Czwarty pojawi się na amerykańskim kanale USA Network 6 października. Polska data premiery nie jest jeszcze znana.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA