REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

American Crime Story 2 - wiemy, co wydarzy się w nowej odsłonie serialu

Do sieci trafił materiał zapowiadający American Crime Story 2. W drugim sezonie serialu poznamy szczegóły zabójstwa Gianniego Versace.

28.12.2017
9:36
American Crime Story 2
REKLAMA
REKLAMA

Po sukcesie American Crime Story: Sprawa O.J. Simpsona kontynuacja serii była rzeczą oczywistą. Początkowo twórcy planowali przedstawić sytuację w USA po przejściu huraganu Katrina, a w rolach głównych wystąpić mieli Dennis Quaid i Anette Bening. Zdecydowano się jednak sięgnąć po pomysły na trzeci sezon i przedstawić wydarzenia z lipca 1997 roku. Druga odsłona limitowanej produkcji FX będzie opowiadać o śmierci znanego projektanta mody z rąk seryjnego zabójcy. Inna będzie też sama forma obrazu.

American Crime Story 2 nie skupi się jednak na rozprawach sądowych.

Najpierw zobaczymy samą zbrodnię, a dopiero potem okoliczności i przyczyny morderstwa. Dążenia rodziny Versace do wyjaśnienia sprawy oraz poszukiwania sprawcy przez policję będą jednym z kluczowych elementów serialu. Duży nacisk położono także na przybliżenie motywów i psychiki Andrew Cunanana. Zabójca będzie jedną z centralnych postaci; twórcy zaprezentują także wcześniejsze wydarzenia z jego życia, skupiając się przede wszystkim na poprzednich zbrodniach.

To duże zmiany w porównaniu ze Sprawą O.J. Simpsona, gdzie całą historię ukazano głównie za sprawą batalii prawnych. Wymuszone jest to jednak charakterem i okolicznościami sprawy. Jak tłumaczy producentka Nina Jacobson, każdy sezon skupia się na tym, dlaczego dana zbrodnia stała się ogólnonarodowa i w jaki sposób odpowiedzialna za nią jest cała Ameryka. Nietrudno więc się domyślić, że ważnym elementem będzie problem homofobii w Stanach Zjednoczonych w latach 90. Grający projektanta mody Edgar Ramirez mówi, że dowiemy się, jak można było uniknąć śmierci projektanta.

Kogo zobaczymy w American Crime Story: The Assassination of Gianni Versace?

REKLAMA

Oprócz wspomnianego Ramireza w obsadzie znalazła się także Penelope Cruz, która wcieliła się w siostrę Gianniego – Donatellę. W roli zabójcy wystąpił znany z serialu Glee Darren Criss. Ponadto na ekranie zobaczymy także Ricky’ego Martina jako kochanka Versace i Finna Wittrocka, który zagrał Jeffreya Traila, przyjaciela i pierwszą ofiarę Cunanana.

Premierę zaplanowano na 17 stycznia 2018 roku. W Polsce pierwszy odcinek obejrzymy w czwartek 18 stycznia na kanale FOX.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA