REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Amerykańscy bogowie nie zakończą wojny w pierwszym sezonie. Serial doczeka się kontynuacji

Serial Amerykańscy bogowie doczeka się drugiego sezonu. Telewizja Starz zamówiła kolejną odsłonę adaptacji powieści Neila Gaimana.

12.05.2017
10:42
Serial American Gods dostał 2 sezon
REKLAMA
REKLAMA

W poniedziałek miała miejsce premiera drugiego odcinka Amerykańskich bogów, a już wiemy, że serial nie zakończy się po pierwszym sezonie. Entertainment Weekly informując o tym, że produkcja będzie kontynuowana, podał też liczbę 5 milionów widzów, których miał przyciągnąć przed ekrany.

Amerykańscy bogowie to serialowa adaptacja książki Neila Gaimana pod tym samym tytułem. To historia Cienia, który po opuszczeniu więzienia rozpoczął pracę dla pana Wednesdaya. Nie jest to zajęcie łatwe i przyjemne. Okazuje się, że ekscentryczny starzec ma wyjątkowo tajemniczą przeszłość.

Cień trafia w sam środek intrygi mającej na celu wywołanie wojny między starymi i nowymi bogami. Scenerią jest Ameryka Północna, miejsce gdzie potężne bóstwa popadły w niełaskę i muszą zniżać się do upokarzających praktyk, by zdobyć atencję ludzi.

Po pierwszym odcinku Amerykańskich bogów byłem urzeczony.

Świat pokazany w serialu dobrze koresponduje z wizją Gaimana. Scenarzyści jednak nie ograniczyli się do prostego dostosowania historii opowiedzianej przez pisarza do warunków filmowych. Twórczo rozwinęli pomysł literata, choć z niektórymi decyzjami trudno się zgodzić, o czym już pisałem w tekście podsumowującym pierwszy epizod.

Szczerze muszę przyznać, że drugi odcinek wywołał we mnie mieszane uczucia. Zabrakło nieco dynamiki. Można odnieść wrażenie, że zabawa formą źle wpłynęła na treść. Mówiąc wprost, pierwszą połowę drugiego odcinka z trudem zmęczyłem. Była zbyt surrealistyczna, momentami wręcz nudna. Na szczęście wizyta Cienia i Wednesdaya u Czernoboga oraz trzech sióstr Zorii, przywróciła fabule odpowiednie tempo. Zakończyłem więc oglądanie z mocnym postanowieniem powrotu przed ekran za tydzień.

Z drugim odcinkiem wiąże się też ciekawostka. To w nim Czernobog odsłania, kim naprawdę jest Wednesday. Nazywa go Wotanem. Tak w mitologii germańskiej określany był odpowiednik skandynawskiego Odyna.

Amerykańscy bogowie 2 sezon - dobra wiadomość?

REKLAMA

Zapowiedź drugiego sezonu to bardzo dobra informacja. Po obejrzeniu dwóch odcinków nie można ferować wyroków na temat całej serii. Dostrzegając zgrzyty, cieszę się mimo wszystko, że historia nie skończy się po ośmiu epizodach. Amerykańscy bogowie to bowiem serial nietuzinkowy i świetna forma ożywienia postaci znanych z pradawnych mitologii.

Serial możemy oglądać z polskimi napisami na platformie Amazon Prime.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA