REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

"Amerykańscy bogowie" Gaimana dostaną swój serial

Marzenie fanów twórczości Neila Gaimana nareszcie może się ziścić. "Amerykańscy bogowie", jedna z najlepszych powieści w dorobku angielskiego pisarza, doczeka się ekranizacji w formie telewizyjnego serialu.

17.06.2015
9:49
Amerykańscy bogowie Gaimana dostaną swój serial
REKLAMA
REKLAMA

O stworzeniu kinowej bądź telewizyjnej adaptacji tej wydanej w 2001 roku książki mówiło się już od długiego czasu. Jeszcze do niedawna serial na jej podstawie miało stworzyć HBO, jednak stacji nie udało się wówczas znaleźć odpowiedniego scenarzysty. Plany nakręcenia ekranizacji "Amerykańskich bogów" ogłosiła w ubiegłym rok stacja Starz, odpowiedzialna m.in. za Spartacusa i Black Sails, lecz od tamtego czasu nie pojawiły się żadne nowe doniesienia w tej sprawie.

amerykańscy bogowie gaiman
REKLAMA

Aż do teraz. Gdy wydawało się już, że projekt Starz podzieli losy przedsięwzięcia HBO, okazuje się, że serial "Amerykańscy bogowie" ostatecznie doczeka się realizacji. Zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami, jego produkcją zajmą się Bryan Fuller ("Hannibal") i Michael Green ("Gotham"). Obaj odpowiedzialni będą także za stworzenie scenariusza do wszystkich odcinków. Neil Gaiman będzie jednym z producentów wykonawczych.

„Amerykańscy bogowie” przetłumaczeni zostali na ponad trzydzieści języków. Powieść ta przyniosła Gaimanowi szereg prestiżowych nagród literackich, w tym między innymi Hugo, Nebula, Locus czy Bram Stoker Award. Jej głównym bohaterem jest Cień, który kończy odsiadywać wyrok w więzieniu. Dwa dni przed opuszczeniem zakładu karnego dowiaduje się o śmierci swojej żony. Wracając do domu spotyka Pana Wednesday, który podaje się za wojennego uchodźce, byłego boga i króla Ameryki. Wspólnie wyruszają oni w niezwykłą podróż po Stanach Zjednoczonych.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA