REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Stare bóstwa kontra nowe. Dziś premiera 2. sezonu „Amerykańskich Bogów” na Amazon Prime Video

Cień i Pan Wednesday wracają na Amazon Prime Video. Zadebiutował 2. sezon „Amerykańskich Bogów” na podstawie książki Neila Gaimana.

10.03.2019
9:30
amerykańscy bogowie sezon 2 amazon
REKLAMA
REKLAMA

Po miesiącach oczekiwania i zakulisowych problemach m.in. odejścia dotychczasowych showrunnerów, czyli Bryana Fullera i Michaela Greena, serial w końcu powraca na ekrany.

W pierwszym sezonie Cień, w którego wciela się Ricky Whittle, kończy odsiadywać wyrok za pobicie. Nie może się doczekać powrotu do żony i dawnego życia, które niepotrzebnie skomplikował. Tuż przed wyjściem dowiaduje się, że jego żona, Laura, i najlepszy przyjaciel, Robbie, zginęli w wypadku samochodowym. Zdezorientowanego i zagubionego mężczyznę zatrudnia tajemniczy pan Wednesday (w tej roli Ian McShane). Bohater trafia do ukrytego, pełnego magii, mitologicznego świata w sam środek konfliktu między starymi bogami a rosnącymi w siłę nowymi. Pan Wednesday tworzy armię, chcąc odzyskać swoją utraconą chwałę. To z pewnością niecodzienna sytuacja dla Cienia.

Pierwszy odcinek 2. sezonu „Amerykańskich Bogów” można oglądać od 10 marca.

2. sezon liczy 8 odcinków, a odpowiada za niego nowy showrunner. Jest nim Jesse Alexander, który ma na koncie m.in. „Star Trek: Discovery” oraz „Hannibala”. To właśnie on wraz z Neilem Gaimanem, autorem literackiego pierwowzoru, będzie trzymał pieczę nad premierowymi epizodami.

Oprócz wyżej wspomnianych aktorów, którzy otrzymali główne role zobaczymy także Emily Browning jako Laurę Moon, Pablo Schreibera (Mad Sweeney), Orlando Jonesa (Mr. Nancy) czy też Yetide Badaki (Bilquis). Nie ujrzymy za to Gillian Anderson, która wcielała się w boginię Media. Aktorka zrezygnowała z występowania w serialu po opuszczeniu go przez dotychczasowych showrunnerów. Bohaterkę Anderson zastąpi nowa postać, która nazywać się będzie New Media - zagra ją Kayhun Kim.

Serial „Amerykańscy Bogowie” znajdziecie na Amazon Prime Video.

REKLAMA

[AKTUALIZACJA, 11.03.2019]

Na Amazon Prime PL, z opóźnieniem w stosunku do zapowiedzi, pojawił się pierwszy odcinek 2. sezonu. Kolejne epizody co tydzień.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA