REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. YouTube

"An Object at Rest" - znakomita animacja o tym, że w przyrodzie nic nie ginie

Kiedy myślimy o wpływie człowieka na przyrodę rzadko kiedy zastanawiamy się na martwą naturą. Słusznie martwi nas to, co stanie się z zielenią, zwierzętami, ale zapominamy o innych elementach krajobrazu. Animator Seth Boyden postanowił zwrócić uwagę na zmiany, które zachodzą w wyniku biegu czasu i ingerencji ludzkiej z perspektywy... kamienia. Wyszło mądrze i dowcipnie.

06.05.2015
14:58
"An Object at Rest" - świetna animacja o tym, że w przyrodzie nic nie ginie
REKLAMA
REKLAMA

"An Object at Rest" jest historią skały, która przez wiele tysiącleci była pod wpływem zmian klimatycznych, ruchów tektonicznych. Latami kształtowała się, ale pomimo przemian była bezpieczna. Prawdziwy przełom nastąpił dopiero, gdy na swej drodze spotkała człowieka. Ten sprawił, ze ze skały stała się głazem a potem zwykłym kamieniem, by na końcu stać się zaledwie ziarnkiem piasku.

Mimo pewnego smutnego wydźwięku, jaki niesie za sobą ta animacja, który mocno kojarzy się z animacją Steve'a Cuttsa, "Man" (możecie zobaczyć poniżej), "An Object at Rest" nie ma w sobie tylu negatywnych emocji. Mimo ingerencji ludzkiej, która też nie zachodzi zupełnie bez przyczyn i z czystej głupoty (Seth Boyden doskonale pokazuje przyczynę i skutek), skała przez cały czas żyła. "Nic w przyrodzie nie gnie" - można by skwitować animację Boydena i ta chyba będzie doskonałym podsumowaniem historii niby niechcianego, ale tak naprawdę bardzo potrzebnego kamyka.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA