REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Andrzej Zaorski nie żyje. Aktor i satyryk miał 79 lat

Aktor, satyryk, twórca radiowy i telewizyjny Andrzej Zaorski nie żyje. Zmarł w wieku 79 lat.

31.10.2021
20:13
andrzej zaorski nie żyje aktor
REKLAMA

W niedzielę 31 października 2021 roku zmarł Andrzej Zaorski. Informację tę potwierdził jego brat - Janusz. Aktor, satyryk, twórca radiowy i telewizyjny miał 79 lat. Szerokiej publiczności najlepiej może być znany jako prezes "Koksu" z "Piłkarskiego pokera". W swoim dorobku artystycznym ma jednak dużo innych występów.

Zaorski debiutował niedługo po ukończeniu studiów na Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie. W 1965 roku wystąpił w warszawskim teatrze Współczesnym. Potem można go było zobaczyć m.in. w Ateneum, Narodowym, czy Powszechnym. Często udzielał się w kabaretach, chociażby "U lopka" bądź "Pod Egidą".

REKLAMA

Andrzej Zaorski - kariera

REKLAMA

W latach 70. ubiegłego wieku występował w cyklicznych programach telewizyjnych (Gallux Show) i radiowych. Między 1991 a 1993 rokiem współtworzył cykl telewizyjny "Polskie zoo", który okazał się jednym z najpopularniejszych programów w dziejach rodzimej telewizji.

W 1991 roku otrzymał nagrodę Wiktora dla osobowości telewizyjnej, a w 2012 roku został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Zaorskiego na łamach PAP wspomina Jan Englert, który znał go od czasów szkolnych. Opisuje go jako człowieka bardzo błyskotliwego, inteligentnego i duszę towarzystwa.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA