REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale /
  3. VOD
  4. Netflix /

To nie koniec uśmiechów i zmartwień. Zdjęcia z nowego sezonu serialu Ania, nie Anna

To nie koniec uśmiechów i zmartwień jednej z najbardziej znanych rudowłosych bohaterek. Ania, nie Anna już niedługo powróci do Netfliksa. Serwis udostępnił pierwsze zdjęcia z 2. sezonu serialu.

20.06.2018
18:47
Ania, nie Anna 2 sezon
REKLAMA
REKLAMA

Na początku była pomyłką i powodem do pretensji ze strony nowej rodziny, ale z czasem Cuthbertowie przekonali się do wygadanej dziewczynki. Po zadomowieniu się na Zielonym Wzgórzu Ania poznała kilku rówieśników, w tym Dianę Barry i Gilberta Blythe’a. Nowi ludzie w jej życiu pomogli zmierzyć jej się z problemami dorastania i zrozumieć znaczenie takich wartości, jak praca, przyjaźń czy miłość. To jednak nie koniec jej zmagań z wchodzeniem w dorosłość.

Ania, nie Anna za nieco ponad dwa tygodnie powróci w nowych odcinkach.

I tym razem na ekranie pojawią się nowe postaci, znane nie tylko z kart książki. Showrunnerka Moira Walley-Beckett zdecydowała się dodać do scenariusza nowych bohaterów, takich jak Cole MacKenzie czy Sebastian Lacroix. Sama Ania będzie musiała zmierzyć się z nowymi wyzwaniami. Producenci zapowiadają, że w fabule nie zabraknie konfliktów i uprzedzeń, które zapewne dostarczą dziewczynce kolejnych cierpień. Ponadto poruszone zostaną kwestie feminizmu i równouprawnienia kobiet. Wszystko to oczywiście poznamy z punktu widzenia 14-latki.

Ania, nie Anna 2 sezon class="wp-image-174388"

Ania, nie Anna oparta jest rzecz jasna o książkę Ania z Zielonego Wzgórza autorstwa Lucy Maud Montgomery.

Opublikowana 110 lat temu powieść to klasyk literatury dziecięcej (i nie tylko), który zna chyba każdy czytelnik. Osadzona w 2. połowie XIX w Kanadzie historia doczekała się ośmiu kontynuacji oraz kilkunastu adaptacji filmowych i telewizyjnych.

REKLAMA

W roli tytułowej bohaterki ponownie zobaczymy Amybeth McNulty. Do roli Maryli i Mateusza powrócą odpowiednio Geraldine James oraz R.H. Thomson. Nie zabraknie także innych aktorów znanych z poprzedniej serii, takich jak Corrine Koslo (Małgorzata Linde), Dalila Bela (Diana) czy Kyla Matthews (Ruby Gillis). Z kolei we wspomnianych Cole’a i Sebastiana wcielą się Cory Grüter-Andrew oraz Dalmar Abuzeid.

Nowe odcinki pojawią się na Netfliksie 6 lipca. Poprzedni sezon można oglądać pod tym adresem.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA