REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV
  3. Seriale

Powstaje serial dokumentalny o Annie Przybylskiej. TVP szykuje produkcję

Jesienią tego roku pojawił się w kinach film dokumentalny o Annie Przybylskiej. Teraz Telewizja Polska postanowiła zrealizować serial dokumentalny, oparty na motywach kinowego hitu "Ania". Kiedy pojawi się odcinkowa produkcja na antenie TVP?

25.11.2022
11:21
Anna Przybylska
REKLAMA

W październiku na ekranach kin pojawił się film dokumentalny "Ania". Premiera produkcji w reżyserii Michała Bandurskiego i Krystiana Kuczkowskiego miała miejsce dzień po ósmej rocznicy śmierci Anny Przybylskiej. W dokumentalnej produkcji twórcy skupili się m.in. na niepublikowanych wcześniej materiałach z prywatnych archiwów Anny Przybylskiej. Film bił rekordy popularności już w weekend otwarcia.

REKLAMA
Film dokumentalny "Ania"

TVP szykuje serial dokumentalny o Annie Przybylskiej

Jak donosi serwis Wirtualne Media, twórcy i TVP zdecydowali się przygotować 4-odcinkowy serial dokumentalny o Annie Przybylskiej. Wykorzystane zostaną do niego m.in. nieużyte w kinowym filmie rozmowy ze współpracownikami, przyjaciółmi, rodziną zmarłej gwiazdy, a także materiały archiwalne pokazujące codzienność Przybylskiej.

Serial obecnie jest w fazie montażu, natomiast wyemitowany zostanie w pierwszym kwartale 2023 roku. W serialu wspominać zmarłą Annę Przybylską będą m.in. Jan Englert, Cezary Pazura i Michał Żebrowski oraz aktorzy z serialu "Złotopolscy", w którym Przybylska grała przed laty: Piotr Szwedes oraz Anna Dereszowska.

REKLAMA

Film "Ania" z sukcesem w innych zagranicznych krajach

W ubiegłym miesiącu premiera filmu "Ania" miała miejsce w Brukseli. Na przełomie października i listopada, do grona krajów, w których będzie można obejrzeć „Anię” dołączyły Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Niemcy, Irlandia, Szwecja, Włochy, Grecja, Hiszpania.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA