REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki

Anne Rice nie obejrzy nowego "Wywiadu z wampirem". Autorka kultowej powieści nie żyje

Wszystkie wampiry tego świata płaczą, bo Anne Rice nie żyje. Jedna z najbardziej wpływowych autorek współczesnego gotyckiego horroru zasłynęła dzięki takich tytułom jak "Wywiad z wampirem", "Kroniki wampirów" czy "Królowa potępionych". Pisarka miała 80 lat. Na podstawie jej dzieł powstają właśnie kolejne seriale.

12.12.2021
13:28
anne rice wywiad z wampirem kroniki wampirów
REKLAMA

Filmowy "Wywiad z wampirem" na podstawie książki Anne Rice jest jednym z najlepiej ocenianych horrorów w historii kina i nie sposób tego nazwać przypadkiem. Gotycka opowieść, w której główne role zagrali Brad Pitt, Tom Cruise, Christian Slater i Kirsten Dunst, rozpoczęła modę na zupełnie inne, bardzo współczesne przedstawienie wampirów. Duża w tym zasługa amerykańskiej pisarki, która wyznaczyła w swoim wampirycznych powieściach mnóstwo do dzisiaj popularnych trendów.

Fani autorki otrzymali kilka godzin temu smutną wiadomość od jej syna Christophera. Doniósł on za pomocą mediów społecznościowych, że Anne Rice zmarła 11 grudnia w wyniku komplikacji po udarze. Pisarka odeszła otoczona członkami rodziny i przyjaciółmi, którzy dostali okazję do ostatniego pożegnania się z nią. Christopher Rice podziękował wielbicielom twórczości powieściopisarki za lata wsparcia i zapowiedział, że w przyszłym roku w Nowym Orleanie odbędzie się festiwal poświęcony jej pamięci. Będzie otwarty dla publiki, a wezmą w nim udział przyjaciele, współpracownicy i fani z całego świata.

REKLAMA

Anne Rice w chwili śmierci miała 80 lat. Nie będzie miała już okazji obejrzeć nowego serialu "Wywiad z wampirem".

REKLAMA

Czytelnicy uwielbiali gotycki horror spod znaku Anne Rice (w 2012 roku liczba sprzedanych powieści tej autorki przekroczyła 150 mln egzemplarzy), ale nie mniejszą miłością darzyło ją też Hollywood. W 1994 roku na ekrany wszedł "Wywiad z wampirem", w 2002 "Królowa potępionych" (choć od tego filmu Rice akurat się dystansowała), a na dużym ekranie mogliśmy też przez lata zobaczyć adaptacje "Młodego Mesjasza" i "Ucieczki do Edenu". W 2001 roku stacja Showtime wyemitowała z kolei miniserial "Biesiada wszystkich świętych".

Obecnie trwają prace nad dwoma produkcjami bazującymi na twórczości Anne Rice. Pierwsza z nich to nowa wersja "Wywiadu z wampirem" (główne role zagrają w niej Sam Reid i Jacob Anderson), a druga to projekt oparty na trylogii "Dzieje czarownic z rodu Mayfair". Oba seriale tworzy stacja AMC, a Anne i Christopher Rice byli w nie zaangażowali jako producenci wykonawczy. Niestety, autorka powieści ukochanych przez miliony czytelników nie będzie już miała okazji obejrzeć tych i kolejnych produkcji zainspirowanych jej pisaniem.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA