REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Apple Music rzuci rękawicę YouTube'owi i położy nacisk na teledyski w iOS 11

Użytkowników Apple Music może za kilka miesięcy spotkać miłe zaskoczenie. Streaming muzyki od producenta iPhone'ów może się stać usługą, w której dużą rolę będą odgrywały klipy wideo. Największy konkurent Google'a wypowiedziałby tym samym wojnę YouTube'owi.

27.04.2017
18:39
apple music iOS 11 wideo
REKLAMA
REKLAMA

Apple Music jest dość młodym graczem na rynku streamingu, ale już teraz wskoczył na drugie miejsce i ustępuje wyłącznie Spotify. W usłudze można znaleźć w ramach zryczałtowanego abonamentu dziesiątki milionów utworów. Pliki wideo z teledyskami, materiałami zza kulis itp. są dostępne, ale ciężko do nich dotrzeć i nie są dostatecznie promowane.

Apple Music w iOS 11 zostanie przebudowane z myślą o klipach wideo.

Nie jest to co prawda jeszcze oficjalne potwierdzone, ale wedle serwisu Apple Insider jedną z nowości w iOS 11 ma być właśnie zupełnie nowy dział z filmami w systemowym odtwarzaczu muzyki. Klipy będą zgromadzone na serwerach Apple'a. Byłby to cios w YouTube'a, który jest dziś kopalnią najróżniejszych teledysków.

Oczywiście nawet najlepsza aplikacja bez treści będzie bezużyteczna. Nawet jeśli Apple wprowadzi taką funkcję, to będzie musiało stale przekonywać wydawców, by udostępnili swoje teledyski i inne materiały. Jeśli uda się zbudować sporej wielkości archiwum pozostanie jeszcze kwestia ich aktualizacji.

O wideo w Apple Music mówi się zresztą od dawna.

Teraz czekamy na opoźnianą premierę pierwszego internetowego wideo w odcinkach, czyli Carpool Karaoke: The Series. Docelowo ma pojawić się aż 10 różnych seriali internetowych (w tym np. Planet of the Apps). Będą nie tylko dostępne wyłącznie dla subskrybentów streamingu Apple'a, ale dostanę też mocną promocję w ramach aplikacji.

REKLAMA

Firma tym samym będzie zachęcała użytkowników, by nie opuszczali Apple Music celem obejrzenia nowego klipu wideo od ulubionego artysty w serwisie największego konkurenta. Jeśli pozyskają odpowiednie treści poza własnymi serialami, to twórcy YouTube'a mogą być z obrotu spraw niezadowoleni.

Czy w doniesieniach o sporych zmianach w Apple Music w iOS 11 znajduje się ziarno prawdy dowiemy się najpewniej już w czerwcu. Odbędzie się wtedy konferencja WWDC 2017. To coroczne wydarzenie, na którym od lat firma z Cupertino prezentuje kolejne wersje swojego systemu mobilnego oraz nowości w preinstalowanych w nim aplikacjach.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA