REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD

Wiemy, kiedy wystartuje platforma streamingowa Apple TV+. Ile będzie kosztować abonament?

Apple wchodzi na rynek platform streamingowych. Taka informacja pojawiła się już wiosną tego roku. Od tego czasu niewiele jednak było wiadomo na temat konkretniejszych planów firmy związanych z tym intratnym przedsięwzięciem. Nowy raport Bloomberga zdaje się jednak rzucać więcej światła na tę inicjatywę.

20.08.2019
21:26
Apple TV+ - najnowsze informacje
REKLAMA
REKLAMA

Wedle informacji zebranych przez amerykański portal Bloomberg, Apple planuje wystartować ze swoją platformą Apple TV+ już w listopadzie bieżącego roku. Oznacza to, że moment premiery nowego serwisu VOD zazębiałby się z wejściem na rynek konkurencyjnej platformy Disney+.

Według danych Bloomberga włodarze Apple’a poważnie rozważają, aby cena miesięcznej subskrypcji nowego serwisu wynosiła 9,99 dol.

Cena ta byłaby więc w zgodzie z ogólnym cennikiem Apple’a, który w tej chwili pobiera 9,99 dol. miesięcznie za dostęp do usług Apple Music czy Apple News+.

Apple TV+ - poznaliśmy cenę usługi? class="wp-image-315327"

Warto podkreślić jednak, że cena ta jest wyższa niż planowane 6,99 dol. miesięcznie, proponowane przez Disney+. Przewyższa też bieżącą cenę subskrypcji serwisu Amazon Prime Video (5.99 dol. miesięcznie) oraz najtańszego pakietu Netfliksa (konto dla jednego użytkownika): 8,99 dol. miesięcznie. Być może zatem Apple przemyśli jeszcze finalną cenę swojego produktu, zanim oficjalnie ją ogłosi.

Komentatorzy zauważają, że początkowa oferta serwisu będzie dużo uboższa niż u konkurencyjnego Disney+, który zasypie widzów całym katalogiem produkcji Disneya, Marvela czy Lucasfilm.

Wedle najnowszych danych, w dniu premiery serwisu w listopadzie, na platformie mają być dostępne odcinki serii: „Amazing Stories” Stevena Spielberga, „The Morning Show” z Jennifer Anniston i Reese Whitherspoon, „See” z Jasonem Momoą, „Truth Be Told” z Octavią Spencer oraz serial dokumentalny „Home”. Kolejne serie, o których pisaliśmy jakiś czas temu, miałyby zadebiutować na platformie w kolejnych miesiącach.

Informacje o premierze tych seriali, jako pierwszych dostępnych na platformie potwierdza fakt, iż wczoraj w Internecie zadebiutował pełnoprawny zwiastun serii „The Morning Show”

W tym momencie nie wiadomo jeszcze, w jaki sposób seriale będę prezentowane na platformie. Wedle zagranicznych doniesień Apple rozważa wypuszczenie trzech odcinków w dniu premiery, a kolejnych w tygodniowych odstępach. Byłoby to rozwiązanie pośrednie między podejściem Netfliksa, który wypuszcza całą serię jednego dnia, a strategią HBO czy Hulu, które zwykle wypuszczają swoje produkcje w tygodniowych odstępach.

REKLAMA

Czy Apple TV+ będzie dostępne w Polsce w dniu premiery?

Wszystko wskazuje na to, że gdy Apple TV+ wystartuje w listopadzie tego roku, będzie ono dostępne także dla polskich użytkowników. Informację tę zdaje się potwierdzać polska zakładka, dotycząca serwisu na oficjalnej stronie Apple oraz fakt, że firma celuje w globalny start platformy na 150 światowych rynkach. Od momentu pierwszego komunikatu na ten temat, list państw, powiększyła się o pięćdziesiąt. Istnieje więc duże prawdopodobieństwo, że Polska jest jednym z nich.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA