REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy /
  3. Seriale /
  4. VOD

Apple wyłożył karty na stół. Wiemy, jakie filmy i seriale pojawią się w Apple TV+

Rynek VOD stale się rozrasta i coraz więcej firm chce mieć udział w podziale tego tortu. Szczegóły swojego nowego serwisu VOD zdradził Apple. Dla usługi zwanej Apple TV+ będą tworzyć najsłynniejsi twórcy prosto z Hollywood.

25.03.2019
20:39
apple tv plus
REKLAMA
REKLAMA

Apple przygotowywał się do wejścia do branży produkcyjnej od wielu miesięcy. Szczegóły usługi opracowywanej przez firmę utrzymywano od dawna w tajemnicy. Wiadomo było jednak, że do współpracy firma zaprosiła najgłośniejsze hollywoodzkie nazwiska. Podczas dzisiejszej konferencji przedstawiono część z nich. W promocyjnym materiale o swojej pracy opowiedzieli m.in. Steven Spielberg, J.J. Abrams, M. Night Shyamalan, Ron Howard, Octavia Spencer czy Jennifer Aniston. Twórca „Parku Jurajskiego” i „Szczęk” jako pierwszy pojawił się zresztą we własnej osobie na scenie teatru w Apple Park. Nie zdradził jednak szczegółów swojego nowego projektu dla firmy zatytułowanego „Amazing Stories”.

Znacznie więcej dowiedzieliśmy się o serialu „The Morning Show” z Aniston, Reese Witherspoon oraz Stevem Carrellem. Zbadają oni relacje damsko-męskie za kulisami porannych programów śniadaniowych. Wszystko w ramach zmieniającej się przestrzeni relacji biurowych po wybuchu akcji #metoo i Time's Up. Opowiedziano także o produkcji fantasy „See”, która toczy się setki lat po tym, gdy ludzkość straciła zdolność widzenia. Kataklizm przetrwała tylko garstka, których potomkowie nie do końca wierzą w istnienia świata przed wirusem. Na Apple TV+ trafi także antologia „Little America” oparta na prawdziwych doświadczeniach imigrantów w USA.

Jedną z najważniejszych nowości od Apple'a jest serialowa komedia romantyczna od J.J. Abramsa pt. „Little Voice”.

Produkcja opowie o dorastaniu utalentowanej piosenkarki, która będzie próbowała odnaleźć swoją tożsamość przez muzykę. Muzykę do serialu napisała Sara Bareilles. To nie popularny reżyser doczekał się jednak najcieplejszego przyjęcia podczas konferencji. Największe brawa zebrała Oprah Winfrey, która na Apple TV+ wystartuje z dwoma programami. „Toxic Labor” o molestowaniu i mobbingu w pracy oraz niezatytułowanym show poświęconemu tematowi chorób psychicznych. Podczas konferencji nie było oczywiście czasu zaprezentować wszystkich nowości, ale już wiadomo, że Apple ma w zanadrzu jedenaście prawie gotowych produkcji.

apple tv plus class="wp-image-267756"

Niestety, nie zdradzono, kiedy dokładnie możemy się spodziewać startu Apple TV+. W trakcie konferencji wspomniano jedynie o jesieni. Oglądanie produkcji dostępnych w ramach serwisu będzie możliwe zarówno online, jak i offline. Serwis będzie płatny, ale w całości pozbawiony reklam. Podobnie jak w innych tego typu usługach Apple zapowiada nowości każdego kolejnego miesiąca. Nie wiadomo, czy platforma będzie dostępna w Polsce, ale jest na to szansa.

REKLAMA

Podstawowa usługa Apple TV ma bowiem trafić do ponad 100 krajów. Do tej pory była dostępna jedynie w dziesięciu.

Apple TV otrzyma nowy design i kilka usprawnionych funkcji. Polecane produkcje mają być w pełni spersonalizowane i połączone w ramach jednej aplikacji. Bez względu na to, czy zostały przygotowane przez HBO, Showtime czy Amazon Prime. Apple TV oferuje też wypożyczanie filmów w iTunes. Aplikacja po raz pierwszy zostanie udostępniona na komputery Mac i Smart TV od innych producentów. Więcej na temat konferencji Apple'a i nowych usług przygotowanych przez firmę przeczytacie na łamach Spider's Web.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA