REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. Seriale /
  4. VOD

Wkrótce start serwisu VOD Apple'a. Na premierę przygotowano 11 premier, w tym serial twórcy „Battlestar Galactica”

Na horyzoncie widać już świt nowej ery dla serwisów streamingowych. Do gry o zainteresowanie widzów przystąpią takie firmy jak Disney czy Apple. Właśnie poznaliśmy szczegóły na temat kolejnej zapowiadanej platformy. Do serwisu VOD Apple'a ma trafić na początek jedenaście oryginalnych produkcji.

18.03.2019
17:17
apple serwis vod
REKLAMA
REKLAMA

W Hollywood od dawna mówiło się o zainteresowaniu Apple'a nowym rynkiem. Firma ma wystarczająco duży kapitału, by od razu podjąć rywalizację z takimi tuzami branży jak Netflix czy HBO, ale same pieniądze mogą nie wystarczyć. Zwłaszcza, że walka o widza robi się coraz bardziej zaciekła, a konkurencji stale przybywa. W 2019 roku oprócz serwisu Apple'a ma także wystartować platforma Disney+. A swoje plany związane ze streamingiem ma również Warner Media.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy dokładnie Apple VOD (robocza nazwa projektu) rozpocznie nadawanie. Przecieki z firmy sugerują, że może chodzić nawet o pierwszą połowę 2019 roku. Dokładną datę poznamy najprawdopodobniej 25 marca. Na ten dzień Apple zapowiedziało ogromną konferencję, która odbędzie się w Cupertino w stanie Kalifornia. W wydarzeniu weźmie udział wielu gości prosto z Hollywood, w tym gwiazdy przygotowywanych na platformę produkcji.

Apple serwis VOD - jakie seriale i filmy zobaczymy?

Sprawę zbadał New York Times. Według informacji dziennika pięć nowych programów już zakończyło zdjęcia. Kolejnych sześć jest na ostatniej prostej i wkrótce również wejdzie w fazę post-produkcji. Oprócz tych jedenastu oryginalnych dzieł na platformie mają się też pojawić dystrybuowane filmy i seriale. Apple jest w trakcie negocjacji z Showtime, HBO czy Starz, ale podstawą działalności serwisu mają być mimo wszystko nowości produkowane przez firmę. Dlatego w 2020 roku na Apple VOD trafią kolejne świeże, oryginalne filmy i seriale.

apple serwis vod class="wp-image-264909"

Co ciekawe, według informacji dziennikarza New York Timesa Apple będzie musiało do siebie przekonać nie tylko przyszłych widzów, ale również przedstawicieli branży rozrywkowej, którzy mocno sceptycznie podchodzą do współpracy z firmą z Doliny Krzemowej. Nie przeszkodziło to jednak firmie zdobyć do współpracy kilkunastu powszechnie znanych twórców i aktorów. Dla platformy tworzą m.in. Oprah Winfrey, Damien Chazelle, Chris Evans czy J.J. Abrams.

Co wiadomo o ukończonych (i bliskich finalizacji) dziełach?

REKLAMA

Wśród nich znajdziemy serial z Reese Witherspoon i Jennifer Aniston, reboot produkcji Stevena Spielberga „Amazing Stories”, thriller „Are You Sleeping?” oraz nowy serial sci-fi Ronalda D. Moore'a (showrunnera „Battlestar Galactica”) pt. „For All Mankind”, opowiadający alternatywną historię wyścigu kosmicznego wielkich mocarstw. Trwają również prace nad filmem fantastyczno-naukowym „See” z Jasonem Momoą i animowanym musicalem „Central Park”. Z kolei zdjęcia do nowego thrillera w odcinkach M. Night Shyamalana oraz serialu komediowego „Dickinson” o życiu słynnej poetki i niezatytułowanego dzieła od twórców „U nas w Filadelfii” już się skończyły.

Wygląda więc na to, że Apple będzie miało czym się pochwalić na start. Ale czy to wystarczy do pobicia konkurentów? Można mieć pewne wątpliwości. Dla firmy technologicznej sukces w branży VOD będzie jednak w równej mierze kwestią pieniędzy, co prestiżu. Dlatego można się spodziewać, że walka będzie niezwykle zażarta.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA