REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Jason Momoa wraca na wielki ekran. „Aquaman 2” ma już datę premiery

Warner Bros. przeliczyło już pieniądze i zapowiedziało kontynuację widowiska z Jasonem Momoą. Teraz studio ogłosiło też kiedy ponownie damy nura pod wodę razem z Aquamanem.

27.02.2019
21:36
aquaman 2 data premiery 2022
REKLAMA
REKLAMA

Obraz o Arthurze Currym, który staje na czele ludu podwodnego królestwa Atlantydy trafił do kin w grudniu 2018 roku. Film w reżyserii Jamesa Wana zarobił już grubo ponad miliard dolarów i znajduje się na 20. miejscu światowego box office wszech czasów. Nic dziwnego zatem, że postanowiono zabrać się za kontynuację.

„Aquaman 2” według oficjalnych doniesień trafi do kin dokładnie po czterech latach od premiery pierwszej części.

To jeszcze trochę czasu, ale wszyscy fani powinni zapisać sobie datę 16 grudnia 2022 roku w kalendarzu. Wtedy zobaczymy, jak wypadło dzieło, pod którym jako scenarzysta podpisał się David Leslie Johnson-McGoldrick. W pierwszym filmie o Aquamanie dzierżył to stanowisko do spółki z Willem Beallem.

Ustanowienie takiej daty premiery dla filmu oznacza, że zmierzy się on w wpływach z box office z jednym z aktorskich projektów Disneya (nie znamy jeszcze tytułu). Najpewniej też na ekrany trafi wówczas jakiś typowy bożonarodzeniowy obraz, gdyż to już niemal kinowa tradycja w tym okresie. „Aquaman 2” ma jednak spore szanse ponownie rozbić bank. W 2018 roku nie przeszkodziła mu w tym „Mary Poppins powraca”. Teraz dodatkowo obraz z Momoą ma ugruntowaną pozycję podpartą wieloma pozytywnymi recenzjami. Warner Bros. powinno już szykować sporo miejsca w śwince skarbonce.

Nim „Aquaman 2” trafi na ekrany możemy oczekiwać sporo innych filmów rozgrywających się w uniwersum DC.

Już na kwiecień 2019 zapowiedziano „Shazam!”, następny będzie „Joker” 10 października 2019. Kolejny rok studio rozpocznie się od „Birds of Prey” (7 lutego 2020), by potem oddać w ręce widzów „Wonder Woman 1984” (5 czerwca 2020). W 2021 zobaczymy „The Suicide Squad”, 21 maja 2021 roku światło dzienne ujrzy „DC Super Pets”, zaplanowany jest również „The Batman” (25 czerwca 2021). Dat premier nie mają jeszcze m.in. „The Flash”, „Batgirl”, „Green Lantern Corps”, „New Gods”, „Deathstroke” czy film z Lobo.

REKLAMA

Zapowiedziano także spin-off „Aquamana”, czyli „The Trench”. Obraz będzie horrorem osadzonym w świecie Arthura Curry’ego. James Wan i Peter Safran są już obsadzeni w rolach producentów projektu.

„Aquaman 2” będzie mieć premierę 16 grudnia 2022 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA