REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Dave Bautista kontra zombie-tygrys. Zobacz świeżutki zwiastun nowego filmu Zacka Snydera

Do sieci trafił pełen zwiastun i opis fabuły nowego filmu Zacka Snydera - „Armia umarłych”. To będzie szalona jazda bez trzymanki, w której główni bohaterowie staną do walki z armią „mądrych” zombie, a wszystko po to, by obrabować skarbiec w post-apokaliptycznym Las Vegas. Premiera filmu na Netfliksie pod koniec maja.

13.04.2021
18:49
armia umarłych zwiastun netflix
REKLAMA

Na długo przed reżyserską wersją „Ligi Sprawiedliwości”, jeszcze nawet zanim nakręcił „300” i „Watchmenów”, Zack Snyder zrobił remake „Świtu Żywych trupów”. Koneserzy gatunku byli zachwyceni. Teraz Amerykanin powrócił do tej tematyki.

REKLAMA

„Armia umarłych” nie będzie horrorem, ale czystym kinem akcji z uzbrojonymi po zęby najemnikami i niezliczonymi tabunami krwiożerczych nieumarłych - zwinnych i wykazujących minimum intelektu. Na wirusa będą też podatne zwierzęta, co dość rzadko jest pokazywane w tego filmach.

Nowy film Snydera rozpoczyna się już po wybuchu epidemii zombie. Ta zostaje co prawda opanowana, ale kosztem poświęcenia Las Vegas, które zostaje odgrodzone od reszty świata. Po mieście grzechu zostaje sterta gruzu i połamane neony. Nie jest jednak „wyludnione”. Swoistą cywilizację utworzyli tam nieumarli. I to właśnie tam los pcha głównego bohatera filmu granego przez Dave'a Bautistę (Drax ze „Strażników Galaktyki”).

Kiedy Scott Ward (Dave Bautista), wysiedlony mieszkaniec Vegas, były bohater wojny z zombie, zajmujący się przewracaniem hamburgerów na obrzeżach miasta, które teraz nazywa domem, spotyka się z szefem kasyna o nazwisku Bly Tanaka (Hiroyuki Sanada), ten ma dla niego wyjątkową propozycję: Scott ma włamać się do strefy kwarantanny opanowanej przez zombie, aby odzyskać 200 milionów dolarów, ukrytych w skarbcu pod główną ulicą, zanim miasto zostanie zniszczone przez rząd w ciągu 32 godzin. Mając niewiele do stracenia Ward podejmuje wyzwanie, gromadząc zespół, który ma przeprowadzić napad. Z tykającym zegarem, niedostępnym skarbcem, sprytniejszą i szybszą hordą zbliżających się zombie, tylko jedno jest pewne w największym napadzie wszech czasów: ocaleni biorą wszystko.

Informacja prasowa Netfliksa

Zack Snyder jest nie tylko reżyserem, ale i współautorem scenariusza – wraz z Shayem Hattenem („John Wick 3”), Jobym Haroldem („Król Artur: Legenda Miecza”).

REKLAMA

W obsadzie filmu znaleźli się  Dave Bautista, Ella Purnell, Omari Hardwick, Ana De La Reguera, Theo Rossi, Matthias Schweighöfer, Nora Arnezeder, Hiroyuki Sanada, and Garret Dillahunt, Tig Notaro, Raúl Castillo, Huma Qureshi, Samantha Win, Richard Cetrone i Michael Cassidy.

Film „Armia umarłych” zobaczymy na Netfliksie 21 maja.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA