REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Wielka przygoda od Disneya już w przyszłym roku. Zobaczcie pierwszy zwiastun filmu Artemis Fowl

Disney może się teraz kojarzyć głównie z pracami nad nowymi wersjami słynnych animacji. Nic bardziej mylnego. Właśnie dostaliśmy najnowszą zapowiedź filmu Artemis Fowl, opartego na serii książek o tym samym tytule.

27.11.2018
12:28
Artemis Fowl
REKLAMA
REKLAMA

Artemis Fowl to film będący adaptacją bestsellerowej serii książek napisanych przez Eoina Colfera. Pierwsza powieść ukazała się w 2001 roku. Podobnie jak w filmie, poznajemy w niej dwunastoletniego Artemisa Fowla, geniusza, który pochodzi z rodziny kryminalnych geniuszy. Sam również nie odstaje od swoich krewnych. W filmie tytułowy bohater odkryje podziemny świat, a w nim ukrytą przed ludźmi rasę wróżek. Chłopak, podejrzewając, że wróżki mogą mieć związek ze zniknięciem jego ojca, będzie musiał stawić czoła temu nowemu i niebezpiecznemu światu.Główną rolę w filmie zagra młody Feida Shaw, dla którego będzie to jednocześnie debiut aktorski. Oprócz chłopaka w obrazie będziemy mogli zobaczyć między innymi Larę McDonnell, Tamarę Smart, Nonzo Anoziego, Josha Gada, Mirandę Raison, Adriana Scarborough oraz Judi Dench.

Za reżyserię odpowiada Kenneth Branagh twórca takich hitów jak Thor, Jack Ryan: Teoria chaosu, czy najnowsza adaptacja Morderstwa w Orient Expressie. Reżyser jest również producentem. Producentami wykonawczymi zostali Angus More Gordon oraz Matthew Jenkins. Scenariuszem do filmu Artemis Fowl zajął się Conor McPherson.

REKLAMA

Chociaż prace nad drugą częścią nie zostały jeszcze oficjalnie zapowiedziane, to biorąc pod uwagę rozmach produkcji, a także liczbę tomów książek, które można potencjalnie zekranizować, jest szansa, że szykuje się kolejna wielka marka.

Film Artemis Fowl ma mieć swoją światową premierę 9 sierpnia 2019 roku, a w Polsce pojawi się w kinach kilkanaście dni później, 30 sierpnia.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA