REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Kenneth Branagh i świat wróżek. Ruszają zdjęcia do filmu Artemis Fowl

Choć jeszcze w tym roku Disney zaprezentuje kilka dużych produkcji, to już szykuje następne. Rozpoczęto prace na planie ekranizacji cyklu Artemis Fowl.

13.03.2018
12:39
Artemis Fowl film
REKLAMA
REKLAMA

Artemis Fowl Drugi to obdarzony ponadprzeciętną inteligencją 12-latek. Jak przystało na potomka irlandzkiego rodu tuz przestępczego światka, chłopak jest niezwykle chciwy. Jego jedynym celem jest zwiększanie rodzinnego majątku. Gdy pewnego dnia bohater odkrywa istnienie wróżek, postanawia wykorzystać magiczne istoty do własnych celów.

Artemis Fowl porywa Holly Niedużą, kapitan straży elfów.

Przekonany o bezbronności tej rasy chłopiec w zamian za uwolnienie Holly żąda okupu. Wróżki nie zamierzają jednak negocjować z porywaczem i stają do walki. Bohater przyjmuje wyzwanie, którego wynik zachwieje światem obu ras.

Film jest ekranizacją pierwszej części cyklu książek o tym samym tytule, którego autorem jest irlandzki pisarz Eion Colfer. Próby przeniesienia uniwersum na ekran rozpoczęły się już w 2001 r. Wówczas projektem zainteresowana była wytwórnia Miramax, a reżyserią miał zająć się Lawrence Guterman. Scenariuszem zajął się Colfer, ale przez następne lata film pozostawał w sferze preprodukcji. W 2011 r. pojawiły się doniesienia, że prace nad tytułem przejął Jim Sheridan, jednak projekt nadal tkwił w miejscu.

 class="wp-image-142396"

Wreszcie w 2013 r. Disney ogłosił, że we współpracy z The Weinstein Company sfilmuje dwa pierwsze tomy serii.

Następnie stanowisko reżysera powierzono Kennethowi Branagh, który współpracował z gigantem rozrywki nad Thorem i Kopciuszkiem. Scenariuszem zajmują się Conor McPherson i Michael Goldenberg. Ostatecznie zerwano umowę z Weinsteinem i zdecydowano się na ekranizację tylko pierwszej części cyklu. Główną rolę zagra debiutujący Ferdia Shaw. Oprócz niego na ekranie pojawią się m.in. Judi Dench, Josh Gad czy Nonso Anozie.

REKLAMA

Prace nad filmem rozpoczęto w Anglii, skąd ekipa przeniesie się do Irlandii Północnej i Wietnamu.

Artemis Fowl trafi do kin w sierpniu 2019 r.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA