REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV

Artur Orzech nie poprowadzi już „Szansy na sukces”. Został wyrzucony z TVP

Telewizja Polska zerwała umowę z Arturem Orzechem. Był prezenterem „Szansy na sukces” po odejściu Wojciecha Manna w 2019. Na razie nie wiadomo, czy będzie komentował tegoroczną Eurowizję. Orzech był polskim głosem konkursu – omawiał popisy piosenkarzy od niemal 30 lat.

22.03.2021
20:18
Artur Orzech wyrzucony z Szansy na sukses. TVP zerwało umowę
REKLAMA
REKLAMA

Powodem wypowiedzenia umowy przez TVP miała być nieobecność prezentera w czasie dzisiejszego nagrywania specjalnego, charytatywnego odcinka „Szansy na sukces. Opole 2021”. Portal Wirtualnemedia.pl podaje, że Artur Orzech nie przyszedł na plan i nie poinformował o tym producentów ani współpracowników. Gdy się do niego dodzwonili, był „niedysponowany”.

Jego zachowanie mogło narazić na poważny despekt zaproszonych artystów, wykonawców i dzieci z SOS Wioski Dziecięce w Kraśniku, które specjalnie przyjechały, aby wziąć udział w tym nagraniu — poinformowała TVP.

Jego nieobecność miała narazić TVP na „straty finansowe i wizerunkowe”. Takie są z kolei nieoficjalne powodu zerwania umowy, które ustalił portal. Miejsce Orzecha w charytatywnym wydaniu programu zajął Marek Sierocki. Będzie wyemitowany 4 kwietnia.

Artur Orzech jest od wielu lat związany z Telewizją Polską. W latach 1994–1997 prowadził „Muzyczną Jedynkę”  w TVP1. Był też prowadzącym wielu innych programów Jedynki TVP1: „Twoja Lista Przebojów” (1997–1998), „Muzyczny Serwis Jedynki”, „Studio Orzech” (oba w 2000), „Śpiewaj i walcz” (2010), „Świat się kręci” (2015–2016), „Hit, Hit, Hurra” (2016).

REKLAMA

Współprowadził poranny program TVP2 „Pytanie na śniadanie”. Od 2019 prowadził wznowiony kultowy talent show „Szansa na sukces”. Od 1992 komentował dla polskich widzów Konkurs Piosenki Eurowizji, a od 2004 (z przerwą związaną z brakiem udziału Polski) Konkurs Piosenki Eurowizji Junior.

*zdjęcie główne: kadr z TVP

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA