REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Willem Dafoe jako van Gogh wygląda rewelacyjnie. Zobacz plakat promujący At Eternity's Gate

Jednym z filmów rywalizujących o tegorocznego Złotego Lwa w Wenecji jest At Eternity’s Gate. Obraz Juliana Schnabela jest oparty na listach Vincenta van Gogha, w którego wciela się Willem Dafoe. W sieci pojawił się pierwszy plakat produkcji.

05.09.2018
10:43
Willem Dafoe jako Vincent van Gogh na plakacie filmu At Eternity's Gate
REKLAMA
REKLAMA

Vincent van Gogh był bohaterem już kilku różnych filmów fabularnych. W Pasji życia z 1956 r. w malarza wcielał się Kirk Douglas, a w Vincent i Theo z 1990 r. Tim Roth. Z kolei kilka miesięcy temu w kinach gościł powstały dzięki nowatorskiej technice Twój Vincent. Jednak historia wielkiego artysty zdaje się wciąż dostarczać inspiracji kolejnym twórcom.

Swoją premierę na festiwalu w Wenecji miał film At Eternity’s Gate.

Produkcja skupia się na inspiracjach i poświęceniach holenderskiego malarza, a fabułę oparto o korespondencję artysty. Dzieło Juliana Schnabela (Motyl i skafander) nie jest jednak wierną biografią; reżyser skłania się ku stosunkowo nowej wersji, według której van Gogh nie popełnił samobójstwa, a został zamordowany. Główną rolę w filmie gra Willem Dafoe, ostatnio widziany na ekranach w The Florida Project, który przyniósł mu nominację do Oscara. Aktora niedługo zobaczymy także w Aquamanie.

At Eternity's Gate Willem Dafoe plakat class="wp-image-198397"

Dystrybutorzy udostępnili plakat promujący produkcję.

Widoczny na nim van Gogh pozbawiony jest już ucha, a z jego oczu wyziera pewna pustka. Jestem bardzo ciekawy, jak Dafoe sportretował postimpresjonistę, którego emocje i charakter wydają się niezwykle trudne do oddania na ekranie. Aktor widowiskowo wcielał się jednak w szereg kompletnie różnych bohaterów, więc myślę, że i tym razem dał radę. Zwłaszcza, że At Eternity’s Gate spotkał się z bardzo przychylnymi reakcjami publiczności.

REKLAMA

W filmie zobaczymy także Oscara Isaaca (Poe z Gwiezdnych wojen), który wcielił się w Paula Gauguina. Obsadę uzupełniają Mads Mikkelsen (Hannibal), Rupert Friend (Homeland), Mathieu Amalric (Motyl i skafander) oraz Emmanuelle Seigner (Wenus w futrze).

At Eternity’s Gate trafi do kin 16 listopada.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA