REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Czy Avengers 4 będzie najdłuższym filmem Marvela? Reżyser sugeruje, że to możliwe

Czas trwania kolejnej odsłony filmu zbierającego marvelowskich herosów może wzrosnąć. Czy to będzie najdłuższy film superbohaterski od Disneya?

09.11.2018
10:02
avengers 4 czas trwania marvel
REKLAMA
REKLAMA

Obraz wieńczący dotychczasową fazę MCU ma zadebiutować w kwietniu 2019 roku. Będzie to kontynuacja zeszłorocznego Avengers: Wojna bez granic. Aby nie zdradzać zbyt wielu fabularnych szczegółów, wystarczy wspomnieć, że film braci Russo pozostawił nas z mnóstwem znaków zapytania. Świat chyli się ku końcowi, nic więc dziwnego, że twórcy tym razem będą potrzebować więcej czasu na ekranie, aby doprowadzić historię do finału.

Bracia Russo już kilka miesięcy temu w rozmowie z serwisem Collider przyznawali, że mają całe mnóstwo materiału i nie byłoby trudnym uczynić Avengers 4 trzygodzinnym filmem. Dodawali jednak, że starają się ograniczyć sceny, które pojawią się w finalnym montażu, aby jednak skrócić metraż.

Joe Russo rzucił nowe światło na czas trwania Avengers 4.

Podczas sesji Q&A na Instagramie odbywającej się przy okazji promocji jego baru Duello w Los Angeles, reżyser odpowiadał też na pytanie dotyczące marvelowskiego obrazu. Padło m.in. pytanie o metraż filmu. Na co Russo odpowiedział:

Czas trwania Avengers 4 to na tę chwilę trzy godziny. Zobaczymy, czy zostanie tak do końca. Jesteśmy w połowie procesu edycji i zaledwie na samym początku zajmowania się efektami specjalnymi. W filmie jest ponad 3000 takich ujęć, które wymagają dużo czasu, przemyślenia, energii i wysiłku. Właśnie zaczęliśmy pracę z Alanem Silvestrim nad muzyką, a wciąż pracujemy nad montażem.

Oto pełny zapis sesji:

Wygląda na to, że Avengers 4 będzie najdłuższym filmem Marvela.

REKLAMA

Dotychczasowe odsłony mieściły się w czasie poniżej 2,5 godziny. Avengers z 2012 roku to 142 minuty, Czas Ultrona miał 141 minut, zaś Wojna bez granic 149 minut. Inne superbohaterskie filmy studia z ostatnich lat, nie mówiąc już o tych z samego początku zainicjowania MCU, rzadko przekraczały czas 135 minut. Na tym tle wybija się przede wszystkim Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów o długości wynoszącej 146 minut.

Iron Man, Kapitan Ameryka i reszta ferajny ustępują tylko miejsca herosom z innych uniwersów. Mroczny Rycerz powstaje to aż 165 minut rozrywki, Batman v Superman: Świt sprawiedliwości to zaś 151 minut, a Watchmen. Strażnicy to 163 minuty.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA