REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki
  3. Filmy

Czekacie na „Avengers: Age of Ultron”? Marvel kusi oficjalnym komiksem – prequelem

Jeżeli odliczacie dni do nowych Avengersów, warto pomyśleć o lekturze wprowadzającego do super-produkcji komiksu. „Avengers: Age of Ultron Prelude - This Scepter'd Isle” nie tylko odkrywa miejsca, które później zobaczymy w filmie, ale tłumaczy również historię Quicksilvera oraz Scarlet Witch. Myśleliście, że zostanie poruszony wątek mutantów? Ha, nie tym razem.

17.02.2015
21:20
Czekacie na „Avengers: Age of Ultron”? Marvel kusi oficjalnym komiksem – prequelem
REKLAMA
REKLAMA

Zarówno Scarlet Witch jak i Quicksilver są określani mianem „cudów”. Nie myślcie jednak, że Marvel odważył się igrać z 20th Century Fox. To właśnie ta wytwórnia posiada prawa do mutantów, z X-Menami na czele. Z tego powodu Marvel Studios opowiada zupełnie inną historię potężnej telepatki i jej nadprzyrodzenie szybkiego brata. Historię banalną, prostą, pozbawioną głębi i mocno naciąganą. Mimo wszystko miłośnik filmów z super-bohaterami nie może napisać, że „Avengers: Age of Ultron Prelude - This Scepter'd Isle” nie jest istotne.

Avengers Age of Ultron Prelude – This Sceptre’d Isle 2

To właśnie „Avengers: Age of Ultron Prelude - This Scepter'd Isle” stanowi pomost łączący udanego „Captain America: Winter Soldier” z „Avengers: Age of Ultron”.

Nie karmiąc was żadnymi spoilerami, mamy tutaj fikcyjny kraj, który pojawi się w nadchodzącym filmie oraz szwarccharakter, który także zaprezentuje się w kinowej produkcji. Klamra kompozycyjna skupia się na dwóch nowych super-bohaterach, którzy wraz z tajemniczym Visionem poszerzą paletę doskonale znanych na całym świecie herosów.Trzeba jednak napisać, że efekt jaki wywiera komiks byłby znacznie większy gdyby nie rewelacyjne sekretne zakończenie „Zimowego Żołnierza”. Nie ma jednak dramatu, natomiast karty „This Scepter'd Isle” umiejętnie pokazują wątki przetaczające się przez przynajmniej kilka filmów Marvel Studios.

Niestety, kreska pozostawia wiele do życzenia. Scenariusz nie zaskakuje ani nie wgniata w fotel. Czuć, że producenci ilustrowanej opowieści są silnie ograniczeni nadchodzącą super-produkcją i nie mogą sobie pozwolić na większą fantazję oraz swobodę twórczą. Jeżeli jednak uważacie się za prawdziwego miłośnika Marvel Cinematic Universe, „Avengers: Age of Ultron Prelude - This Scepter'd Isle” na pewno jest komiksem wartym waszego czasu i pieniędzy. Wątpię jednak, aby osoby niezaznajomione z tą publikacją czuły się w kinie zagubione i zdezorientowane. Ilustrowana opowieść nie wprowadza do filmowego świata niczego nowego, prędzej rozwija ukazane już wcześniej wątki.

REKLAMA

„Avengers: Age of Ultron Prelude - This Scepter'd Isle” możecie przeczytać za pomocą aplikacji Marvel Comics dostępnej na platformach iTunes App Store oraz Google Play. Linki znajdziecie w poniższej tabeli.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA