REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

„Avengers: Koniec gry” wciąż najbardziej dochodowym filmem w historii

„Avengers: Koniec gry” zarobiło na całym świecie niemal 2,8 mld dol., odbierając tym samym „Avatarowi” tytuł najbardziej dochodowej produkcji w historii. Twórcy widowiska MCU chcą świętować sukces komentowanym na żywo seansem. 

27.04.2020
9:22
Avengers-koniec-gry-rocznica-ile-zarobil
REKLAMA
REKLAMA

Kilka dni temu, 25 kwietnia, minął dokładnie rok od premiery „Avengers: Koniec gry”. To wydarzenie na zawsze zmieniło świat MCU, jednakże z powodu pandemii koronawirusa na jego efekty przyjdzie nam poczekać dłużej, niż pierwotnie zakładano. Tymczasem warto wspomnieć jego niepowtarzalny, komercyjny sukces, bo twórcy widowisko Anthony i Joe Russo szykują dla fanów nie lada niespodziankę.

Przez dekadę „Avatar” dzierżył tytuł najbardziej dochodowego filmu w historii kina.

Produkcja sygnowana nazwiskiem Jamesa Camerona zarobiła ponad 2,790 mld dol. na całym świecie. Po dziesięciu latach zdetronizowali ją „Avengersi”, których wynik w box offisie okazał się o ponad 7 mln dol. większy.

Jak donosi portal Deadline, wliczając koszty akcji promocyjnej i premie dla twórców oraz aktorów, „Avengers: Koniec gry” kosztował jakieś 899 mln dol. Producenci mogli liczyć zyski już po weekendzie otwarcia, bo ostatnia część „Avengers” po pierwszych dniach wyświetlania na całym świecie zarobiła około 300 mln dol. więcej. Na sukcesie filmu najwięcej zyskał Robert Downey Jr, który ze względu na swój kontrakt zainkasował łącznie 55 mln dol. (20 mln dol. zapłacono z góry, a reszta pochodziła z procentów zarobków produkcji).

Każdy, kto pracował przy produkcji, ma powody do świętowania.

Rocznicę premiery najbardziej dochodowego filmu w historii, jego twórcy, bracia Russo, planują celebrować seansem, który będą komentować w mediach społecznościowych. Bardzo prawdopodobne, że dołączy do nich również pewien specjalny gość. Jak czytamy w poście na Instagramie reżyserów:

Aby uhonorować rocznicę premiery Avengers: Koniec gry, obejrzyj jutro (4/27) film razem z nami. Zaczynamy o 4pmPT/7pmET. Będziemy go komentować na żywo na Twitterze i przez pierwszą godzinę będziemy dostępni na Instagramie. Na Instagramie może dołączy do nas specjalny gość. Dołącz do nas używając #AvengersAssemble. Kto dołączy?

REKLAMA

O wskazanej porze, czyli 2:00 w nocy z poniedziałku na wtorek (27/28 kwietnia) trzeba włączyć „Avengers: Koniec gry” i śledzić bądź dołączyć do dyskusji pod podanym hashtagiem #AvengersAssemble na Twitterze i Instagramie. Biorąc pod uwagę długość filmu, trzeba oczekiwać zarwanej nocki.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA